GE Money Bank odchází… přivítejte MONETA Money Bank

Americká skupina General Electric se zbavuje svých finančních částí. Výsledkem je prodej české GE Money Bank prostřednictvím IPO na pražské burze – a její změna na MONETA Money Bank. Co se změní pro klienty a jaké perspektivy mají akcionáři?

Pražskou burzu obohatila nová emise. V pátek 6. 5. 2016 byly přijaty akcie MONETA Money Bank k podmíněnému obchodování. V primární emisi (IPO) byly akcie upsány za cenu 68 Kč, což představuje minimální cenu z původního cenového rozpětí nabídky 68 Kč až 85 Kč. To ocenilo banku na 34,75 mld. Kč. IPO efekt se sice nedostavil příliš silný, ale dosud cena akcií pod úvodní hladinu nepoklesla. V prvních třech dnech obchodování se nejníže dostala na 68,05 Kč a ihned po zahájení obchodování atakovala cenu 71 Kč/akcii.

Logo GE Money Bank zatím visí na naprosté většině poboček. Nyní banka zahajuje rebranding a postupně bude přibývat poboček označených MONETA Money Bank. Pro klienty se ale nic významného v dohledné době nestane. Není třeba měnit uzavřené smlouvy pod hlavičkou GE Money Bank, které budou i nadále platné. Přesto se strategie banky bude vyvíjet. Zaměří se více na drobné podniky a během následujících měsíců chce představit nové produkty.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.