Jakub Kořínek: Investicemi do nájemního bydlení cílíme výnos 6 až 10 %

Fond českého bydlení láká investory na očekávaný výnos 6 až 10 %. Kdo za novým fondem kvalifikovaných investorů stojí? Jak chce výnosu dosáhnout a s jakými náklady? Odpovídá Jakub Kořínek, partner Fondu českého bydlení.

Co vás přivedlo k myšlence založit Fond českého bydlení?

Vychází to z osobního zázemí tří zakladatelů fondu, kde každý z nás se k tématu nájemního bydlení dostával z trochu jiného úhlu, ale každý v něm nějakým způsobem působil.

Já jsem člověk, jehož profesní pozadí není původně v nemovitostech. Strávil jsem profesní život v prostředí velkých českých finančních skupin, nejdříve v KKCG, a potom v osm let v Pentě, kde jsem měl na starosti vesměs korporátní investice v oblasti výroby, maloobchodních sítí apod. Nicméně před pěti lety jsem dospěl k závěru, že peníze získané svou pracovní činností by bylo dobré někde investovat a do budoucna se spíše než zaměstnání věnovat správě osobních investic.

Moje osobní prostředky mi umožnily spíše nakupovat činžovní domy v regionech než kupovat továrny či činžovní domy na Vinohradech. Dostal jsem se takto do investování, na které mé osobní prostředky stačily. Poměrně záhy jsem byl pozitivně překvapen úrovní výsledků, čemuž tehdy hodně pomohlo to, že na trhu, kdy se bavíme o situaci 4 – 5 let zpátky, nebyla tak silná poptávka, bankovní financování bylo levné a velmi snadno dostupné.

Poměrně rychle jsem zjistil, že se mi daří dosahovat zhodnocení vložených prostředků ve výši, jaká v nemovitostech není obvyklá, ale je obvyklá spíše v private equity v třídě aktiv, která je brána jako výrazně rizikovější než investování do nemovitostí. To mě samozřejmě naladilo pořizovat další nemovitosti a další projekty. V rámci těchto aktivit jsem se seznámil s kolegy Tomášem Novákem a Honzou Holáskem.

Jaké je zázemí Tomáše Nováka v oblasti pronajímání bytů?

Tomáš Novák pochází z prostředí stavebního a developerského a působil převážně na severu Moravy. Nyní jsou jeho aktivity již více diverzifikovány. Vlastní např. cestovní kanceláře Viamare a Vítkovice Tours. Ale toto je, odkud vzešel.

Zatímco moje expertíza je obecně investiční expertíza, ale postrádající technologický nebo odborně stavební pohled, tak to kolega dobře doplňoval.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.