Ježíšek vs. Santa Claus: Kdo vyhrává?

Souboj mezi marketingově úspěšným Santa Clausem oděném v červeném kabátě od Coca Coly a Ježíškem ovinutým v plenčičkách probíhá na českém území přes 20 let. Z Ježíškova monopolu se stal po pádu železné opony duopol a sobí spřežení obsadilo kdejakou předzahrádku. A kdo aktuálně vítězí?

Souboj Ježíška se Santa Clausem je poněkud nevyrovnaný. Jak se může nemluvně v šestinedělí bránit? Nic mu nepomůže ani jeho vyšší věk. Santa Claus je sice stařík, ale stále statný a zručně ovládající své sobí spřežení. Proti takovému výdobytku techniky se Ježíšek nezmohl ani v pokročilém věku, kdy si osedlal nanejvýš osla.

Ježíšek si dlouhá léta udržoval v české kotlině monopol. Pokusy o infiltraci Dědy Mráze skončily u jeho každoročně promítané televizní reklamy s názvem Mrazík a do českých domácností se ho nepodařilo dovést ani na hlavních tanků v srpnu 1968. Zato po pádu železné opony se situace změnila. Ježíšek neznalý moderních marketingových strategií byl zaskočen pompézním příjezdem Santa Clause v kamionech s Coca Colou, kterému odolávat nedokázal.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář