Jiří Šindelář: Jednotná asociace by mohla vzniknout ještě letos

Diskuse o slučování finančně poradenských asociací USF ČR a AFIZ se pravidelně vrací. Nyní se ale zdá být na dosah. „Pokud dojde k dohodě a nic se „nezašprajcuje“, horizont s dostatečným intervalem spolehlivosti je rok 2018,“ říká Jiří Šindelář, předseda představenstva a výkonný ředitel USF ČR.

Opět se na stůl položila otázka sbližování asociací USF ČR a AFIZ. Jak toto sbližování vnímáte z pohledu USF ČR?

Je to téma, které se za deset let, co jsem v unii, vrací s dvouroční až roční frekvencí. Zažil jsem již mnoho rozhovorů s činovníky na obou stranách, kdy to vypadalo, že si definitivně plácnou – je to primárně věcí dohody členů asociací – a nakonec se to nějakým způsobem nepodařilo.

Jak to ale zpovzdálí sleduji letos, protože to je opravdu věcí dialogu významných členů asociací, tak se mi zdá, že se chýlíme k něčemu, co by se skutečně mohlo povést. Probíhají neformální i více formální diskuse o tom, jakým způsobem by mohla společná entita fungovat, jakým způsobem by byla zajištěna, obsazena apod.

Co vedlo k tomuto zlomu, že nyní by se již mohly asociace spojit?

Těžko říci. Důvodů bylo určitě několik. Určitě to byl legislativní tlak, protože všem je jasné, že jedna a silná asociace by měla větší slovo než dvě dílčí asociace. Na druhou stranu toto je všem jasné dlouhodobě. Všichni chtějí jednotnou asociaci.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář