Michael Pupala: Do tří let zdvojnásobíme tržní podíl

Nový generální ředitel finanční skupiny Wüstenrot Michael Pupala má velké ambice. „Do tří let chceme zdvojnásobit naše tržní podíly,“ říká v rozhovoru. Jak toho chce dosáhnout?

Ve stavební spořitelně a hypoteční bance Wüstenrot jste poměrně krátce. Jak se vám přebíralo vedení těchto institucí?

S velkým očekáváním a velmi dobře. Firma má za 25 let na čem stavět. Finanční skupina Wüstenrot byla na českém trhu při vzniku stavebního spoření. Zároveň v sobě snoubí obrovskou tradici, která jednoznačně zavazuje. Jako skupina jsme byli první stavební spořitelnou v Evropě, která stála u zrodu myšlenky stavebního spoření.

Přicházel jsem do skupiny s velkou ambicí. Z mého pohledu je potenciál skupiny jednoznačně vyšší, než který v současné době na českém trhu ukazujeme.

Co vás nejvíce negativně překvapilo, když jste do Wüstenrotu přišel?

Za 15 let, co dělám tento byznys, jsem vždycky byl součástí transformačních projektů, kdy mým úkolem bylo transformovat byznys a nastartovat růst. A za tu dobu jsem poznal celou řadu aspektů v rámci firem, kterou je potřeba změnit.

Těžko asi vypíchnu jednu věc, která by mě překvapila negativně. Naopak jsem byl překvapen velmi pozitivně. Nejvíce mě asi zaujalo, že naše firma může dělat daleko víc a může růst mnohem rychleji.

Ve Wüstenrotu je v podstatě všechno. Jsou tu skvělí lidé, jsou tu velmi dobré produkty, máme velmi dobře navázané vztahy s partnery, kterých si obrovsky vážíme, je tu velmi dobré IT zázemí, lidé mají chuť a obrovský hlad po tom, aby Wüstenrot rostl. Je tady celá řada atributů, které nás vede k tomu, že máme předpoklady k růstu, a hodně mě mrzí, že výsledky neodpovídají tomu potenciálu, který na Kavčích horách sedí.

Čtěte na Hypoindex.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.