Michal Knapp: Zprostředkování životního pojištění nespasí regulace provizí

„Chceme argumentovat proti názoru, že trh spasí regulace provizí. Osobně si myslím, že jsou jiné nástroje, jak učinit tento trh kvalitnější,“ říká Michal Knapp, předseda představenstva OVB Allfinanz. A co čeká finančně poradenský trh a OVB v letošním roce?

Jak hodnotíte uplynulý rok pro OVB?

Uplynulý rok pro OVB byl velmi úspěšný. Setrvali jsme na cestě, kterou jsme zahájili před téměř 2,5 lety. Vytváříme a standardizujeme procesy na Centrále, vytváříme podpůrné nástroje a prostředky pro naše poradce tak, aby se mohli soustředit na to hlavní – na potřeby klienta a na nábor spolupracovníků.

I z hlediska čísel jsme měli velmi úspěšný rok – z pohledu obratu i z pohledu počtu nových spolupracovníků.

Podpora poradců je často diskutované téma. Každá finančně poradenská společnost se snaží podpořit poradce co nejlépe. Co nového jste v uplynulém roce nabídli poradcům?

Nebyla to úplně nová věc, ale navazovala na rok 2010, a sice vylepšili jsme analytické nástroje, které mají naši poradci k dispozici na našich internetových stránkách. Veškeré naše portfolio, všech pět, resp. 6 produktových skupin, máme detailně popsáno podle jednotlivých parametrů. Poradci mohou produkty třídit a vytvářet si modelová portfolia.

Vytvořili jsme unikátní aplikaci Finanční plán, analytický nástroj, který na základě potřeb a možností klienta vytváří produktové řešení v oblastech pojištění, financování bydlení či investování. A na finančním poradci je, který konkrétní produkt v rámci nabízeného řešení klientovi nabídne. To je velký krok kupředu, protože zejména pro nováčky standardizuje práci finančního poradce a snižuje tak možnost missellingu či nekvalitního poradenství.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář