Navyšujete cílovou částku? Pozor na změnu tarifu!

Navýšení cílové částky stavebního spoření může přijít pěkně draho. Navýšení bývá často spojeno se změnou tarifu. A to se teprve prodraží.

Navýšení cílové částky lidé dělají obecně ze dvou důvodů. Prvním z nich je potřeba získat vyšší úvěr na rekonstrukce či jiné státem posvěcené účely, druhým je touha po prodloužení spoření. Prodlužování spoření nad šest let má smysl u starších, lépe úročených smluv, kdy bylo možné získat až 3% úrok, navíc ještě s úrokovým bonusem ve výši 50 %. Takové smlouvy ale stavební spořitelny beztak postupně vypovídají a zbavují se jich. V obou případech je ale potřeba dát pozor na změnu tarifu.

Změna tarifu může být vyvolána ze strany klienta. Kupříkladu chce změnit svůj spořicí tarif na úvěrový. Po řádné kalkulaci nákladů (včetně nákladů na změnu tarifu a jiných možností financování) to může mít smysl. Ovšem ke změně tarifu dochází i v případech, kdy si to klient často ani neuvědomí. Stačí navýšit cílovou částku stavebního spoření v situaci, kdy stavební spořitelna původní tarif již aktivně nenabízí. A klient se pak nestačí divit, jaké poplatky mu spořitelna naúčtovala.

Čtěte na Hypoindex.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..