Nejvíce lidí využívá služeb OVB Allfinaz

Finančního poradce využívá méně než polovina lidí. Když už lidé finančního poradce využijí, je nejčastěji z OVB Allfinanz. Tak to alespoň vyplývá z průzkumu mezi téměř čtyřmi tisícovkami lidí s vyššími příjmy ze čtyř největších českých a moravských měst. A proč poradce ostatní nechtějí? Jak vybrat dobrého finančního poradce?

Finančně poradenské společnosti se předhánějí ve velikosti, v obratu, v počtu klientů. Každou chvíli se objevují zprávy o tom, že ta či ona finančně poradenská společnost je největší na trhu. V jednom okamžiku se jim tak daří rozdělit si i čtyři prvenství ve velikosti: Jedna počítá nové klienty, jiná historické klienty, další obrat, jiná si k českému obratu přičte Slovensko nebo celou střední Evropu…

Podle srpnového průzkumu provedeném agenturou SANEP pro finančně poradenskou společnost Stone & belter je ve čtyřech největších městech České republiky nejvyužívanější finančně poradenskou společností OVB Allfinanz. Přestože se průzkumu zúčastnilo 3879 středoškolsky či vysokoškolsky vzdělaných lidí s příjmem přesahujícím 20 tis. Kč ve věku od 25 do 55 let, je třeba brát, podobně jako ve všech průzkumech, výsledky s rezervou.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář