Nový důchodový věk i důchodové pojištění podle dětí: Od 1. 1. 2017

Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) s pomocí Potůčkovy důchodové komise (opět) mění důchodový systém. Druhý pilíř skončí na sklonku roku a další novinky mají nabýt účinnosti od 1. 1. 2017. Změní se důchodový věk i způsob výpočtu důchodového pojištění.

Volební období se blíží ke svému závěru, a tak nezbývá než se vrhnout po hlavě do plnění předvolebních slibů. O jednom již vláda rozhodla: 2. penzijní pilíř bude vymazán z dějin České republiky a zůstane po něm jediná památka: Vyšší DPH, kterou jaksi spolu s důchodovým systémem zapomněla vláda vrátit na „předprvoreformní“ úroveň. Nevadí. Na nové plány počítá Sociální demokracie s jinými daněmi – konkrétně se zvýšením daně z nemovitostí.

Zatímco o zrušení 2. pilíře již vláda rozhodla, některé body z doporučení Potůčkovy komise, která má představovat platformu pro odbornou diskusi i politickou diskusi napříč parlamentními politickými stranami, jak na včerejší tiskové konferenci zdůraznil její předseda Martin Potůček, zůstávají na bedrech úředníků Ministerstva práce a sociálních věcí. A ti nezahálí.

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.