Pavel Čaněk: Z kopáče na stavbách finančním poradcem

Je finanční poradenství vhodné pro kopáče? „Dělám si z toho legraci, ale v té době jsem již měl dokončené střední ekonomické vzdělání,“ říká Pavel Čaněk, manažer ve společnosti Fincentrum.

Co vás přivedlo k dráze finančního poradce?

O finance a finanční trhy jsem se zajímal již při studiích na obchodní akademii v Třebíči. Už ve 13 až 14 letech jsem se začal zajímat o ekonomiku a  obchodování na burze. Na střední škole  se nám společně se dvěma spolužačkami podařilo obsadit druhé místo v celostátní soutěži financí a účetnictví. I touto cestou jsem zjistil, že mám pro práci ve financích a ekonomii určité vlohy. Přihlásil jsem se proto na Vysokou školu ekonomickou v Praze na Národohospodářskou fakultu, kam jsem byl přijat a v září jsem měl nastoupit.

Již v průběhu studií na střední škole jsem se setkal s prací finančních poradců. Můj spolužák pracoval jako finanční poradce. Mě ale nepřišlo úplně správné, že by měl člověk, kterému je 16 let, radit lidem s financemi bez jakéhokoli vzdělání. Proto jsem byl k práci finančního poradce zpočátku velmi skeptický.

Váš spolužák pracoval jako finanční poradce v době, kdy mu bylo 16 let?

Ano, je to pravda. Samozřejmě smlouvy byly uzavírány na některého z jeho kolegů, který byl starší 18 let a měl patřičné registrace.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.