PF 2012 aneb Co nás čeká a nemine

Odbíjení hodin za doprovodu ohňostrojů a odletujících zátek od sektu oznámilo příchod roku 2012. A s novým rokem nabývá účinnosti plejáda zákonů ovlivňujících realitní trh: Potvrzena je nižší státní podpora stavebního spoření, mění se formulář Katastru nemovitostí, novinky jsou v DPH i dani z nemovitostí a pokračuje zvyšování regulovaného nájemného.

Letošní Silvestr a Nový rok připadají na víkend. Po Novém roce tak nebude možné ani řádně vyspat kocovinu a lidé budou vrženi zpět do pracovního procesu. Z kocoviny ale mohou pomoci vystřízlivět změny v legislativě, které se dotknou nejen realitního trhu, z nichž mnohé mají za cíl pomoci uzdravit chatrné státní finance. A jak už to tak v dějinách nevyhnutelně bývá, největší díl zaplatí onen „obyčejný člověk“.

Změny od počátku letošního roku se dotýkají mnoha oblastí. Pro majitele nemovitostí a nájemníky, pro střadatele ve stavebních spořitelnách a lidi kupující nemovitosti je nicméně zásadních jen několik z nich. Co vše se tedy od dnešního dne změnilo?

Čtěte na Hypoindex.cz

Napsat komentář