Předražené investičko z kanálu

Drahá investiční životní pojištění nejsou doménou jen České republiky. V Česku ale nacházejí živnou půdu. A tak se není co divit, že se k nám předražená investička dovážejí i ze zahraničí. Jedno z nich připlulo z ostrova Guernsey z průlivu La Manche. A cenou předčí i české předražené produkty.

Základní pravidlo zní: Když už používat investiční životní pojištění, tak především na zajištění rizika. Teprve s odpovídajícím krytím rizik lze IŽP přijmout jako vhodné řešení pro klienta. Používat investiční životní pojištění jako prostředek investic je sice provizně zajímavé, ale čistě na úkor klienta. Klient totiž zaplatí stejné náklady jako při přímé investici a navíc ještě další poplatky pojišťovně.

V případě pojištění GI – Vision od Generali International sídlící na ostrově Guernsey v průlivu La Manche, kde nepodléhá regulaci Evropské unie ani dohledu České národní banky, jsou poplatky ještě vyšší, než jaké si troufnou nasadit na svá předražená investička české pojišťovny. (Poznámka: Nezaměňujte pojišťovnu Generali International Ltd. s českou Generali; jedná se o dva různé subjekty, pouze patřící do stejné finanční skupiny.)

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář