Regulace nefunguje? Přidejme novou regulaci!

Pád banky Lehman Brothers před 10 lety a následná finanční krize spustily explosi regulace. Dohledové orgány zejména v Evropské unii chtějí chránit spotřebitele. A když regulace nefunguje? Řešení hledají v další regulaci…

Jednu z nejpřísnějších regulací finančního, resp. investičního poradenství zavedla Velká Británie. Drobnému investorovi nesmí nikdo poradit, aniž by si řekl o přímou platbu. Navíc se zvýšily požadavky na finanční poradce a jen udržet i malou poradenskou firmu v souladu se zákonem stojí podle Paula Baesleyho, CEO společnosti Richmond House Wealth Management, desítky tisíc liber. Není divu, že investiční poradenství zdražilo.

Spotřebitelé navíc nejsou ochotni za finanční či investiční poradenství platit. Placené poradenství se ukazuje jako vhodná služba spíše pro bonitnější klienty. Ostatní platit přímo odmítají. Výsledkem ale je, že finanční poradenství nevyužívají vůbec. Přitom lidé, kteří využívají finanční poradenství, spoří nejen na penzi více než ti, kteří rad finančních poradců nevyužívají.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.