Regulace provizí: Další pozměňovák na scéně

Regulace provizí za distribuci životního pojištění proklouzla do 3. čtení. Do hry vstoupil nový pozměňovací návrh. Nejedná se ale o zastropování provizí z pera Ladislava Šincla, nýbrž o zrušení povinného storna – a v podstatě anulaci celého zákona.

Novela zákona o pojišťovacích zprostředkovatelích regulující provize za zprostředkování životního pojištění prošla druhým čtením 31. 5. 2016. Oproti předpokladům poslanec ČSSD Ladislav Šincl nenačetl svůj „vylepšený“ návrh zastropování provizí, jak sliboval na jednání Rozpočtového výboru v polovině května. Naopak poslanec Zbyněk Stanjura (ODS) načetl pozměňovací návrh, který regulaci provizí zcela anuluje. Boj o provize tak zdaleka není dobojován a schyluje se k další bitvě.

Pozměňovací návrh Zbyňka Stanjury je v zásadě jednoduchý. Ruší zcela § 21e – Pravidla pro rozložení odměny a kromě technického přečíslování ještě vypouští z následujícího paragrafu v prvním odstavci větu „Nebylo-li právo na odkupné pojistnou smlouvou vyloučeno, vznikne, i když podmínky podle § 2842 odst. 1 občanského zákoníku nejsou splněny.“ Co by přijetí pozměňovacího návrhu znamenalo?

Čtěte na Investujeme.cz

One thought on “Regulace provizí: Další pozměňovák na scéně

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.