Silvestrovské ohlédnutí aneb Co bylo, bylo

Rok se chýlí ke svému závěru a nastává čas k ohlédnutí. Co rok 2015 přinesl? Politici se ukázali ve své kráse a jdou opět lidem příkladem a populační krizi dohání vyhnaní Syřané. Česká ekonomika jede na jedničku, jen do ciziny vyjíždíme stále pod taktovkou ČNB dráž.

Martýrium regulace provizí

Finanční poradci zažili poměrně rušný rok. Zatímco finančně poradenským společnostem se dařilo a zprostředkovaný objem finančních produktů rostl, zažívali poradci další z kol nejistoty o svou budoucnost. Nejde přitom jen o regulaci provizí – ta, kdyby prošla, spustí další lavinu. Vždyť nejen pojišťovny vděčí za své zisky finančním zprostředkovatelům a nejen pojišťovny nechtějí již vyplácet smluvně dohodnuté odměny.

Martýrium kolem regulace a neregulace provizí za životní jsme popisovali takřka v přímém přenosu. Ukázala se na něm nejen „příkladná jednotnost“ vládní koalice a schopnost spolupracujících politiků držet se dohodnutého, ale i „zodpovědnost“ vládních politiků vůči závazkům k Evropské unii. A je to přitom především Sociální demokracie, která se hlásí ke spojené Evropě, tatáž, která zametla pod stůl implementaci směrnice Solvency II v novele zákona o pojišťovnictví.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.