Výhled do roku 2018: Změny ve finančním poradenství i daních

Evropská unie chrlí nové a nové regulace. Některé z nich dopadnou na finanční poradce s tíží hydraulického lisu. A nepomohou ani změny v dani z příjmů. Jen EET odložené na neurčito přináší světlý okamžik.

Strukturované investice budou regulovanější

Strukturované investiční produkty, jako jsou např. investiční životní pojištění nebo složitější investice na bázi derivátů, musí mít od začátku ledna jednotnou formu. Strukturované produkty reguluje Evropská unie prostřednictvím regulace PRIIPs (Packaged Retail Investment and Insurance Products) a formu jejich jednoduché prezentace klientům nařízení jako pro děti – KID (Key Information Document). Základní parametry komplikovaných investičních produktů se musí vejít maximálně na 3 strany A4.

„Zda přinese tento dokument kýžený efekt, ukáže až čas. Dle mého skromného názoru je klient dnes informačně přetížen, což vede k tomu, že nechce číst raději nic a spoléhá na to, že jej nakonec ochrání stát v rámci regulace ochrany spotřebitele. A to není dobře. Na druhou stranu je KID správný krok k tomu, aby byl spotřebitel informován jasně a srozumitelně, tedy aby opět dostal chuť informace číst a posuzovat samostatně,“ uvádí Vladek Krámek, ředitel oddělení právní a compliance společnosti Fincentrum.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.