Dominik Mrvík: Seferios a spol. připraví lidi tak o 250 mil. Kč ročně

Dominik Mrvík spolupracoval s firmou Seferios a dalšími navázanými společnostmi několik měsíců. Pak dospěl k přesvědčení, že se jedná o podvod. Jak podvody založené na CFD kontraktech fungují?

Pracoval jste pro společnost. Jak jste k této společnosti přišel?

V podstatě jako slepý k houslím. Zavolal mi tehdy můj známý, teď už kamarád Štěpán Sýkora, že pro mě má zajímavou práci a že k tomu se, ale nemůže říct víc, než že se musím dostavit osobně do Holešovic.

Na pohovoru mi bylo řečeno, že se jedná o práci na telefonu s tím, že by to nemělo být nic složitého. Měla to být jakási pasivní podpora. Mou prací měla být technická podpora při ovládání platformy MetaTrader 4 klientům, kteří obchodují na burze, a že tam budou nadřízení, kteří se mnou nakonec dělali i vstupní pohovor, kteří a ti budou něco jako moji rádcové a já budu jen předávat jejich slova.

Na tom mi nepřišlo na začátku nic špatného. Co mi trošku vadilo, byla příručka, která se jmenovala Do trhu. Byly to asi tři stránky, tu jsem za každou cenu nesměl  odnést z kanceláře. Bylo to bod po bodu, co máme dělat s člověkem, aby otevřel obchod, jak má otevřít obchod a jak s ním jednat, aby nás poslouchal. A jaké použít taktiky, pokud by nechtěl otevírat obchody.

Najatý jste byl pro společnost Comstock, ale nakonec jste smlouvu podepsal s jinou společností…

Najatý jsem byl do společnosti Comstock. Bylo mi představeno, že se jedná o obchodování na burze. Měl jsem dostat HPP (hlavní pracovní poměr – pozn. red.), to bylo to první, co jsem chtěl. Byl jsem tenkrát ve špatné finanční situaci a potřeboval jsem se postavit na nohy, takže jsem chtěl HPP a mít klid na studium právnické fakulty, kde jsem neměl kvůli nákladům na život možnost pokračovat.

První měsíc jsem nedostal žádný HPP, druhý měsíc už jsem si o něj už docela dupal, že to chci, protože mi nepřijde normální pracovat na černo. Dostal jsem první výplatu v hotovosti a druhý měsíc místo  smlouvy na HPP mi přišlo DPP (dohoda o provedení práce – pozn. red.) na společnost Seferios s.r.o., kdy mi bylo řečeno, že to je sesterská společnost obchodníka, která poskytuje celé zázemí, tedy back office.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.