Filip Duchoň a Karel Šulc: Fúze Fincentra a Swiss Life Select je formální tečka

Finančně poradenské společnosti Fincentrum a Swiss Life Select pod společným vlastníkem čeká fúze. „Nejedná se o nijak složitý proces,“ vysvětluje Karel Šulc, CEO Swiss Life Select ČR. Co se změní podle něj a Filipa Duchoně, CEO společnosti Fincentrum?

Fincentrum se po prodeji švýcarské skupině Swiss Life spojuje se Swiss Life Select, který stejná skupina koupila před šesti lety. Jak ke sloučení dojde?

Filip Duchoň: Swiss Life International v rámci pravidel správného hospodáře rozhodla, že se obě české entity spojí. Bude to fúze sloučením, kdy nový název společnosti bude Fincentrum & Swiss Life Select a.s. a tato bude působit pod stávajícím IČ společnosti Fincentrum a.s.

Přestože dojde k formálnímu sloučení entit bude finální subjekt provozovat dvě značky a dvě obchodní sítě. Pravidla, která platí v jednotlivých obchodních sítích Swiss Life Select a Fincentrum, zůstanou nedotčená – kariéra, smlouvy o spolupráci, personální obsazení. Složení vedení nově vzniklého subjektu bude totožné se současným vedením Fincentra pod mým vedením.

Zároveň mezi oběma sítěmi existuje pomyslná čínská zeď, kdy nebude docházet k přechodům poradců z jedné značky pod druhou.

Fúze bude mít dopad na obchodní vztahy s našimi partnery, které nebudou nadále řízeny ze dvou míst, tedy ze dvou centrál, ale jen z centrály jedné. To i pro ně bude znamenat ulehčení, neboť se zruší jedna sada smluvní dokumentace.

Zároveň se ale finanční instituce musí připravit na větší vyjednávací sílu Fincentra spojeného se Swiss Life Select. S vyšším obratem je možné vyjednat příznivější podmínky.

Karel Šulc: To určitě ano. Jen bych upřesnil, že se nejedná jen o Českou republiku, ale v rámci strategie Swiss Life International se naše směřování v rámci produktového vyjednávání orientuje na celý region CEE, tedy Česká republika, Slovensko a Rakousko, kde spojujeme síly. V tomto regionu jsme jednoznačnou jedničkou výrazně vzdálenou jakékoli konkurenci.

Středoevropský pohled mimo jiné vede i k racionalizaci při vývoji IT systému, který nás v brzké době čeká. Např. u PSD 2 je to nový klientský portál. Ostatně PSD 2 je typickým výsledkem ve spojování regionu CEE.

Filip Duchoň: Navíc to pro naše obchodní partnery žádné velké překvapení nebude. Setkáváme se pravidelně a bavíme se o produktových inovacích a o podmínkách spolupráce. A to, že dojde ke sloučení, naši partneři vědí dlouho dopředu. A že s nimi jednáme jako jeden celek, platí již od podzimu loňského roku.

Naši kolegové v síti již jistě zaregistrovali, že celá řada změn k lepšímu již proběhla a v celé řadě oblastí máme již nadstandardní podmínky ve srovnání se zbytkem trhu.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.