Hypotéky a stavební spoření podle zemských ředitelů

Rodiče spoří dětem nejčastěji prostřednictvím stavebního spoření. Hypotéky přiškrtila ČNB. A stavební spoření zažívá renesanci. Jaký je názor zemských ředitelů Fincentra na spoření pro děti, na hypotéky či na stavební spoření?

Jak nejčastěji doporučujete rodičům spořit pro jejich děti?

Stanislav Dostál ml.: Prioritně jim doporučuji to, aby hlavně začali. Produkt je druhotný, zvláště pak u nižších úložek do 1000 Kč měsíčně. Nejčastěji však radíme investovat do otevřených podílových fondů, kde bude velká míra bezpečí, a část peněz investovat i do akciových produktů. Záleží hodně na každém klientovi, vždycky stavíme řešení na míru.

Petr Jarůněk: Spoření pro děti – odvíjí se od výše pravidelné úložky. Pokud budu spořit menší částku, volím na začátku stavební spoření, kde na horizontu 6 let je stále velmi zajímavé zhodnocení. Při vyšší částce volím podílové fondy nebo kombinaci se stavebním spořením.

Tomáš Martinovský: I když dříve bylo main streemem stavební spoření, dnes doporučujeme volit spíše investiční programy pravidelného investování.

Milan Matějíček: Je to otázka věku dítěte. Pokud je dítě mladší řádově 10 let, doporučuji určitě nastavit investiční program. Pokud je dítě starší, doporučuji investice doplnit ještě o stavební spoření.

Čtěte na Hypoindex.cz

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..