Jiří Šindelář: Nabídneme praktické vzdělávání MFP

Profesní asociace USF ČR dnes představuje nové vzdělávání Master of Financial Planning (MFP). „Chceme vytvořit prestižní vzdělávací program zacílený dominantně na finanční plánování,“ říká Jiří Šindelář, předseda představenstva a výkonný ředitel USF ČR. Co nový program přinese a komu je určen?

USF ČR dnes představuje novinku ve vzdělávání a certifikacích poradců. O co se jedná?

Spouštíme Českou akademii finančního plánování a možnost získání certifikace Master of Financial Planning (MFP).

Je to výsledek dlouhých diskusí s členy, kteří za námi chodili již od roku 2015 s tím, že na trhu chybí praktické vzdělávání zaměřené exklusivně na problematiku rodinného finančního plánování. Dlouho poukazovali na to, že na jedné straně jsou zde zákonné zkoušky, které zahrnou základní minimum, které by měl poradce znát – co je to akcie, jak se počítá složený úrok… A na druhé straně jsou zkoušky poměrně vysoko teoreticky postavené, jako je např. CFA, které jdou tak vysoko, že to běžný poradce nepotřebuje a není pro něj efektivní to obsáhnout.

Co třeba certifikace EFA?

Jsme přesvědčeni, že i tento titul, a to je výsledek diskusí s členy, to není můj subjektivní názor, je poměrně výrazně teoreticky zaměřený oproti tomu, co máme v záměru dělat my. Oslovili jsme potenciální partnery, se kterými jsme chtěli udělat společný podnik, který by navrhnul program na míru šitý finančním plánovačům. A společně s Vysokou školou finanční a správní (VŠFS), která uspěla v tendru, v němž se účastnila celá řada subjektů, připravujeme od sklonku loňského roku Českou akademii finančního plánování coby novou společnou entitu.

Česká akademie finančního plánování bude v první fázi nabízet Master of Financial Planning (MFP), coby výrazně prakticky orientovanou certifikaci pro finanční poradce.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..