Lockdown… jak ovlivnil práci realitních makléřů?

Vláda uzavřela ekonomiku a omezila pohyb mezi okresy nejprve na 21 dní. Ty dávno uplynuly a lockdown pokračuje… jak se projevil na práci realitních makléřů a na kupujících i prodávajících nemovitostí?

Již půl roku žije Česká republika v nouzovém stavu. Většina žáků a studentů se již rok nedostala do školy. To vláda slibovala změnit od 1. března 2021. Místo otevření škol ale přistoupila na lockdown – uzavření ekonomiky s omezením pohybu mezi okresy. Prý na 21 dní, pak se mělo „rozvolňovat“. Tři týdny dávno uplynuly a za hranice okresu se bez závažného důvodu stále nikdo nesmí ani podívat. Podle posledních zpráv do konce Velikonoc…  dá se ale prohlášení vlády ještě věřit?

V tomto marastu způsobeném nejen pandemií koronaviru, ale i fatálně nezvládnutým řízením i komunikací vlády, se velké části ekonomiky nedaří. Realitní trh a realitní zprostředkování jsou výjimkou. Lidé v nejisté době hledají jistotu, kterou vidí v „cihle“. A tak realitním kancelářím obchody neklesají, ale naopak rostou – stejně jako ceny nemovitostí. Jak lockdown dopadl na samotnou práci realitních makléřů a na jejich klienty?

Čtěte na Realiťáci-sobě.cz

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..