24. ročník Designbloku přinese atmosféru lesa. Uskuteční se v říjnu 2022 v Gabriel Loci a v Uměleckoprůmyslovém museu.

Praha, 26. 3. 2022

Mezinárodní festival designu a módy Designblok letos proběhne od 5. do 9. října 2022 v Gabriel Loci a Uměleckoprůmyslovém museu v Praze. Jednotlivé části 24. ročníku festivalu propojí téma LES, vlastní téma PRALES pak představí ve svých výstavních prostorách UPM. Festivalu se zúčastní vystavovatelé a hosté z Česka i zahraniční.

Tématem letošního Designbloku bude LES. Po globálním tématu Budoucnost, které jsme zvolili v roce 2019, po zaměření na lokální výrobu s tématem Vášeň v roce 2020 a tématu Štěstí v roce 2021, jsme zvolili téma, v jehož rámci se budeme věnovat především využití přírodních materiálů, tradičním českým řemeslům a environmentálním otázkám,“ uvedla Jana Zielinski, ředitelka Designbloku.

Letošní Designblok naváže na úspěch minulých let. Bude se opět konat ve dvou výstavních domech, a to v Gabriel Loci a Uměleckoprůmyslovém museu v Praze. V Gabriel Loci se koncepce zaměří na současný mezinárodní design, jehož novinky budou prezentovány ve formátech Superstudia a Openstudia. Zahrnut bude i doprovodný program v podobě přednášek designérů, partnerů festivalu a také zahraničních hostů. Součástí akce je osmý ročník mezinárodní soutěže Diploma Selection, jehož finalisté zde odprezentují své projekty v oboru produktového a módního designu.

Uměleckoprůmyslové museum nabídne vlastní téma PRALES nesoucí symboliku historických kořenů. Dvoupatrový prostor bude patřit českým tvůrcům a firmám. K vidění bude několik výstav, tou hlavní bude Rodinné stříbro věnující se českým rodinným výrobcům. Také se zde přesune výstava sběratelského designu Art House, která se dříve nacházela v holešovickém Lapidáriu či ve smíchovském kostele sv. Gabriela. Motiv současného skla se promítne do výstavy Uměleckoprůmyslového musea, a to do sbírek spoluzakladatele UPM Vojtěcha Lanny. Dále se zde představí 24 českých designérů, kteří ve svých projektech spojují tradiční řemesla a současný design.

Les je zdrojem života. Díky rostlinám můžeme dýchat, zeleň je nejpřirozenějším zlepšovatelem našeho každodenního prostředí. […] A my se na Designbloku projdeme lesem českého designu, nahlédneme do tajemných studánek vědění zahraničních hvězd, vydáme se na stezku po červené, zelené, žluté nebo modré, každý podle svých možností a chutí. Těšíme se na čarovný les Designbloku,“ dodává za Designblok Jana Zielinski.

Veškeré další informace naleznete na webových stránkách festivalu.

Fotografie z předchozích ročníků jsou k dispozici ke stažení zde.

7 thoughts on “24. ročník Designbloku přinese atmosféru lesa. Uskuteční se v říjnu 2022 v Gabriel Loci a v Uměleckoprůmyslovém museu.

 1. Kvalitně zpracované, oceňujeme hlavně přehlednost a kvalitu citací. Nadpis nám přišel v pořádku.

 2. Možná malinko delší nadpis-není tak poutavý a zmatené prostřední odstavce > chtělo by to trochu lépe logicky strukturovat. Jinak vše v pořádku, hezky napsané a adekvátně dlouhé.

 3. Správa podľa nás obsahuje všetky potrebné informácie, rozsah textu je akurát a dobre sa číta. Určite by sa však hodil kratší a pútavejší nadpis a celkovo by som osobne odporúčila pokúsiť sa byť o niečo pútavejší v texte.

 4. Tučně zvýrazněny důležité záchytné body při čtení, rychle přečteno.
  Poutavé téma i zajímavé informace, osobně bych možná uvítal trochu větší přehlednost informací a taky větší poutavost, dobře zvolené citace. Příliš dlouhý titulek může odradit čtenáře! Trochu nuda.

 5. Zpráva zahrnuje veškeré důležité informace. Má dobrou strukturu a celkově se četla moc příjemně. Doporučujeme pro příště zkrátit nadpis.

 6. – nadpis je až příliš dlouhý
  – na konci nadpisu se nepíše tečka
  – dobře zapojené citace
  – přiměřená délka odstavců
  – do tiskové zprávy se nehodí dávat citaci s vynechanou částí […], citace v TZ má být ucelená
  – vhodně doplněné odkazy na další informace a fotografie

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..