Praha, 26. 3. 2022
Mezinárodní festival designu a módy Designblok letos proběhne od 5. do 9. října 2022 v Gabriel Loci a Uměleckoprůmyslovém museu v Praze. Jednotlivé části 24. ročníku festivalu propojí téma LES, vlastní téma PRALES pak představí ve svých výstavních prostorách UPM. Festivalu se zúčastní vystavovatelé a hosté z Česka i zahraniční.
„Tématem letošního Designbloku bude LES. Po globálním tématu Budoucnost, které jsme zvolili v roce 2019, po zaměření na lokální výrobu s tématem Vášeň v roce 2020 a tématu Štěstí v roce 2021, jsme zvolili téma, v jehož rámci se budeme věnovat především využití přírodních materiálů, tradičním českým řemeslům a environmentálním otázkám,“ uvedla Jana Zielinski, ředitelka Designbloku.
Letošní Designblok naváže na úspěch minulých let. Bude se opět konat ve dvou výstavních domech, a to v Gabriel Loci a Uměleckoprůmyslovém museu v Praze. V Gabriel Loci se koncepce zaměří na současný mezinárodní design, jehož novinky budou prezentovány ve formátech Superstudia a Openstudia. Zahrnut bude i doprovodný program v podobě přednášek designérů, partnerů festivalu a také zahraničních hostů. Součástí akce je osmý ročník mezinárodní soutěže Diploma Selection, jehož finalisté zde odprezentují své projekty v oboru produktového a módního designu.
Uměleckoprůmyslové museum nabídne vlastní téma – PRALES nesoucí symboliku historických kořenů. Dvoupatrový prostor bude patřit českým tvůrcům a firmám. K vidění bude několik výstav, tou hlavní bude Rodinné stříbro věnující se českým rodinným výrobcům. Také se zde přesune výstava sběratelského designu Art House, která se dříve nacházela v holešovickém Lapidáriu či ve smíchovském kostele sv. Gabriela. Motiv současného skla se promítne do výstavy Uměleckoprůmyslového musea, a to do sbírek spoluzakladatele UPM Vojtěcha Lanny. Dále se zde představí 24 českých designérů, kteří ve svých projektech spojují tradiční řemesla a současný design.
„Les je zdrojem života. Díky rostlinám můžeme dýchat, zeleň je nejpřirozenějším zlepšovatelem našeho každodenního prostředí. […] A my se na Designbloku projdeme lesem českého designu, nahlédneme do tajemných studánek vědění zahraničních hvězd, vydáme se na stezku po červené, zelené, žluté nebo modré, každý podle svých možností a chutí. Těšíme se na čarovný les Designbloku,“ dodává za Designblok Jana Zielinski.
Veškeré další informace naleznete na webových stránkách festivalu.
Fotografie z předchozích ročníků jsou k dispozici ke stažení zde.
Kvalitně zpracované, oceňujeme hlavně přehlednost a kvalitu citací. Nadpis nám přišel v pořádku.
Možná malinko delší nadpis-není tak poutavý a zmatené prostřední odstavce > chtělo by to trochu lépe logicky strukturovat. Jinak vše v pořádku, hezky napsané a adekvátně dlouhé.
Správa podľa nás obsahuje všetky potrebné informácie, rozsah textu je akurát a dobre sa číta. Určite by sa však hodil kratší a pútavejší nadpis a celkovo by som osobne odporúčila pokúsiť sa byť o niečo pútavejší v texte.
Tučně zvýrazněny důležité záchytné body při čtení, rychle přečteno.
Poutavé téma i zajímavé informace, osobně bych možná uvítal trochu větší přehlednost informací a taky větší poutavost, dobře zvolené citace. Příliš dlouhý titulek může odradit čtenáře! Trochu nuda.
Za nás velmi dobrá práce. Nenašli jsme výraznější chyby.
Zpráva zahrnuje veškeré důležité informace. Má dobrou strukturu a celkově se četla moc příjemně. Doporučujeme pro příště zkrátit nadpis.
– nadpis je až příliš dlouhý
– na konci nadpisu se nepíše tečka
– dobře zapojené citace
– přiměřená délka odstavců
– do tiskové zprávy se nehodí dávat citaci s vynechanou částí […], citace v TZ má být ucelená
– vhodně doplněné odkazy na další informace a fotografie