FESTIVAL DEZILUZE, JAKO UNIKÁTNÍ SPOJENÍ MNOHA DRUHŮ UMĚNÍ, PROBĚHNE I LETOS V PIVOVARU HEROLD V BŘEZNICI

Praha, 27. 3. 2022

Letos proběhne již 9. ročník alternativního festivalu Deziluze, který se uskuteční v prostorech barokního pivovaru Herold v Březnici u Příbrami. Festival bude probíhat 24. až 26.července 2022 a letošním tématem byl zvolen čas-o-prostor. Program bude obsahovat koncerty, výstavy a doprovodný program. Festival se zaměřuje na podporu nezávislé kultury v České republice, vystupovat zde proto budou především tuzemští umělci z řad amatérů i profesionálů.

Z letošních interpretů se na pódiu představí například rapperka Arleta či kapela Holly Gang. O propojení hudby a choreografie se postará “dívčí gang“ Viah a nebude chybět ani zastoupení DJ’s v podobě klubové DJky Fruity a Kewa. Součástí doprovodného programu budou bary s nápoji a občerstvením z polní kuchyně, čajovna, každoroční blešák, workshopy a různé přednášky. Stánek s merchem nabídne kromě letošního merche i možnost zakoupit merch loňský, který byl vytvořen na téma “naruby“. Program obsahuje i tematicky zaměřenou výstavu uměleckých děl, která se ponese v duchu tématu čas-o-prostor.

Pro návštěvníky bude umožněno ubytování ve stanovém městečku, nebo v okolních hotelech, které se v Březnici nachází hned dva. Jídelní stánky nabídnou možnost stravování pro všechny, k nalezení zde tedy budou jídla pro masožravce, vegetariány i vegany, či lidi se speciálními dietami (celiakie apod.). Po celém festivalu budou přijímány platby pouze v hotovosti, kromě platby vstupenek, ta bude umožněna pomocí QR kódu.

Vstup do světa festivalu Deziluze, v kterém se nejutajovanější přání mění na hyperrealitu. V tuhle chvíli zapomínáš na okolní svět. V tuhle chvíli jsi to jen ty, Deziluze a Březnice.“ To vzkazují samotní organizátoři, kteří srdečně zvou všechny na festival Deziluze. Ten je totiž unikátním propojením různých druhů umění na všech úrovních. Během tří dní se na jednom místě setká mnoho umělců s cílem společné tvorby.

Akce se uskuteční díky poskytnutí areálu pivovaru Herold a za finanční podpory Ministerstva kultury.

7 thoughts on “FESTIVAL DEZILUZE, JAKO UNIKÁTNÍ SPOJENÍ MNOHA DRUHŮ UMĚNÍ, PROBĚHNE I LETOS V PIVOVARU HEROLD V BŘEZNICI

 1. Trochu složitější čtení, ztráceli jsme trochu pozornost, dobré informace pro návštěvníky (program, ubytování).
  Divně poskládané věty, třikrát použité slovo merch v jedné větě fakt nezní dobře, nehodící se slovní slova, zajímavé téma, dobrý výběr akce

 2. Z formální stránky nám zde chybí kontakt či odkaz. Na některých místech bychom doporučili úpravu jazyka, případně jinou volbu slov. Poslední odstavec podle nás vybočuje z toku textu. Neškodila by nějaká lépe zvolená citace, nebo tu stávající vložit za perex.

 3. -chybí mezera mezi 26. a července v perexu
  -chybí citace v prvním odstavci
  -vynechali bychom nehodící se slova jako masožravci v tomto formálním textu
  -chybí odkazy pro více informací – webové stránky, sociální sítě

  +na první pohled to vypadá velmi dobře, odstavce jsou krátké, lákavé ke čtení
  +nadpis dobře odpovídá obsahu textu, je dost atraktivní a láká k tomu číst dál
  +informace jsou dobře prezentovány, obsah je v pořádku, nic nechybí ani nepřebývá

 4. Tisková zpráva je pěkně zpracovaná, a tak akorát dlouhá, což hodnotím pozitivně. Líbí se mi, že i zmiňujete, jak se bude dát na festivalu platit (spousta lidí u sebe hotovost nenosí). Nicméně titulek i perex je zbytečně dlouhý a citaci bych nedávala na konec textu.

 5. Pozitivně hodnotíme stručnost a zároveň výstižnost zprávy. Vítku máme k dlouhému nadpisu.

 6. Tisková zpráva obsahuje všechny informace, které by měla mít. Možná nerozvádět „speciální dietami (celiakie apod.)“.

 7. – příliš dlouhý nadpis
  – nepište nadpis velkými písmeny
  – „26.července“ – má být mezera za tečkou
  – „Program bude obsahovat koncerty, výstavy a doprovodný program.“ – program bude obsahovat doprovodný program… to zní divně…
  – „umožněno ubytování ve stanovém městečku, nebo v okolních hotelech“ – neměla by být čárka před „nebo“ (není vylučovací – předpokládám, že pořadatelé umožní obojí, ne že si jedno vyberou)
  – citace je fajn, jen by měla být vložena do úst konkrétnímu člověku (takto ji novinář spíše nepoužije) a dal bych ji výše do textu
  – informačně obsažné

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..