Kapela Older poprvé zahraje na jarním ročníku festivalu Žižkovská noc!

Kapela Older bude mít svou premiéru a vystoupí na jarním ročníku Žižkovské noci, která se každý rok koná v pražské čtvrti Žižkova. Komunitní festival se tradičně celý proměňuje v živý organizmus, do kterého proudí tisíce lidí a vydávají se prozkoumávat hudební kapely napříč žánry.

Jarní Žižkovská noc se odehraje od pátka 25. března do soboty 26. března. Dva dny plné nejen hudebního programu, ale i workshopů, literárních vystoupení, výstav a přestavení živého dílu podcastu Vysílač.

Hlavní ovšem je, že na Žižkovské noci tentokrát nebude chybět ani kapela Older. V tomto roce bude kapela Older hrát v pátek 25. března v KC Husitská od 20:00.

Older je šestice kamarádů, které spojila láska k hudbě různých žánrů. Kladou důraz na to, co chtějí předat a snaží se posluchači nastínit atmosféru nejrůznějších momentů, které prožily, a které si se sebou, stejně tak jako posluchač, nesou. Každá jejich písnička se odehrává za jiných podmínek, v jiném čase a jiném rozpoložení, při poslechu to lze poznat. Older se zařazuje mezi indie-pop či synth-pop žánr.

Zdroj: facebook Žižkovské noci

Kdo tvoří skupinu Older?

Frontmanka Eliška Bozemanová, kytaristka Andrea Blahová, syntezátorový

guru Tomáš Formánek, kytarista Adam Šebek, baskytarista Albert Štifter a bubeník Tobiáš

Eykma.

Abyste se naladili na vlnu pátečního večera jarního festivalu Žižkovské noci, poslechněte si debutovy singl Telephonebooth od skupiny Older.

 

Harmonogram

Celý harmonogram Žižkovské noci naleznete na webu: https://www.zizkovskanoc.net/program.

Vstupenky

Older budou hrát již v pátek 25. března od 20:00, tak si nezapomeňte koupit lístek!

Vstupenky můžete zakoupit online nebo na místě. Online je naleznete přímo na webu žižkovské noci.

Lze zakoupit:

Jednodenní 199,- / na místě 249,-

Dvoudenní 379,- / na místě 429,-

Pro více informací neváhejte sledovat událost Žižkovské noci na facebooku ať Vám nic neunikne.

6 thoughts on “Kapela Older poprvé zahraje na jarním ročníku festivalu Žižkovská noc!

 1. Celkem dobře napsané, až na nějaké drobnosti, jako např. že kapela vystoupí na Žižkovské noci je tam vlastně dvakrát, hned na začátku a poté ve větě „Hlavní ovšem je…“ – což podle nás do typu těchto článků nepatří. Stejně tak věta „V tomto roce…“ jakoby říkala, že v minulých letech se kapela také zúčastnila. (přitom výše zmínili, že má premiéru)

 2. Celkově moc pěkná práce, ale neprokousala bych se přes úvod – perex. Dlouhé, kostrbaté věty ve kterých se ztrácí čtenář i pisatel. Čím dále člověk čte, tím je text srozumitelnější.

 3. Formulace „na jarním ročníku festivalu“ zvláštní. Sem tam menší chyby, ale jinak vcelku čtivé. Líbí se mi, že je zde trochu představen jejich styl a člověk co je nezná si aspoň trochu představí, co hrají za hudbu. U představení kapely se zdá se trochu rozbilo formátování. Super, že je odkaz i na lístky.

 4. Článek je poutavý, má připojené obrázky a odkazy. Jen mi přijde zvláštní spojení – jarní ročník Žižkovské noci. Z mého pohledu by se k ročníku mělo vztahovat číslo a zároveň název akce je v tomto případě Jarní Žižkovská noc. Poté je chyba ve 4. odstavci hned na začátku 3. řádku – prožily by mělo být napsáno s měkkým i, tedy prožili (ti kamarádi). Jinak jsou ale zmíněny všechny důležité informace a článek působí i na emoce.

 5. – „v pražské čtvrti Žižkova“ – má být „Žižkov“
  – „se sebou“ – má být „s sebou“
  – dobře použitá výzva k akci a prokliky na relevantní stránky
  – moc pěkná fotka skupiny
  – výborně zasazeno do akce, na které se bude koncert konat
  – nebylo by na škodu zapojit komentář organizátora Žižkovské noci k vystoupení kapely

 6. Umně popsané. Dobře se to čte. Možná by se dala lépe naformulovat věte „V tomto roce bude kapela Older hrát…“, šlo by to i bez toho „V tomto roce“. Přeformulovat by šla také první věta, která je malinko kostrbatá (stačilo by vyškrtnout „a vystoupí“). Pozitivně hodnotím také přítomnost obrázků a to, že hypertextový odkaz na Žižkovskou noc je dán jako část věty.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..