Každoroční oslova mládí na Student Fest 2022

Praha, 27. 3. 2022

Od 16. do 19.6. proběhne již druhý Open air ročník jedné z největších studentských akcí Student Fest. Organizátoři festivalu navazují na loňskou koncepci Open airu a pro rok 2022 plánují kombinaci jak klubových koncertů, tak i open airu ve skateparku, který se v loňském roce osvědčil. Z pražské Štvanice se opět na týden stane studentský festivalový ostrov a v prostorách Fuchs2, Bike Jesus, Vila Štvanice, Mystic Skate park a Plovárna Baden si návštěvníci budou moci užít nabitý festivalový program a oslavit tak konec školního roku. Vystoupí jména jako Shizzle Orchestra, Annet X, The Valentines, I Love You Honey Bunny, past a další. K festivalu patří i bohatý doprovodný program, zahrnující promítaní studentských filmů, Snowpanic Skate Contest, second-hand, studentské výstavy, live podcast a debaty.

Program odstartuje v neděli, kdy návštěvníci budou moci zajít na bleší trh a do second handu. Ve večerních hodinách bude možné zajít i na live podcast zaměřený na udržitelnost. Pondělí patří promítání studentských filmů, v úterý poté proběhnou diskuze a swap. Ve spolupráci se Snowpanic shopem se ve středu uskuteční Skate Contest, DJ School a celý večer bude zakončen promítáním kultovního snímku Samotáři. Čtvrtek je posledním festivalovým dnem, který bude zakončen hudební nocí.

Multižánrový festival Student Fest je oslavou mládí, nespoutanosti a studentské pospolitosti. Jeho začátky sahají do roku 2009, kdy probíhal ve známých klubech Rock Café a Vagon. Postupem času se rozrostl až na několikadenní festival, kde každoročně vystoupí přes 150 umělců a návštěvnost přesahuje 6 000 diváků. “Rozhodli jsme se opustit prostory Národní třídy a vytvořit tak nový koncept festivalu, který staví na stejných hodnotových základech, ale je v letním období a programem o něco blíže jeho cílové skupině. Usilujeme tak o vytvoření studentského ostrova, kde si mohou studenti jeden den v roce zajít na výstavu, divadelní představení, zahrát si fotbal a jít na koncert.” říká hlavní organizátorka studentka Barbora Luczy. Akci organizují sami studenti pod hlavičkou organizace Nerudný fest.cz. Hlavním cílem festivalu je podpora nadějných umělců, kulturní rozvoj a podněcování mladých lidí k vlastní tvorbě.

Vstupenky jsou k dostání na GoOut.cz pro studenty do 26 let za pouhých 200 Kč. Ostatní si budou muset 100 Kč připlatit. Lístky bude možné zakoupit i na místě.

Kompletní program na www.facebook.com/pg/Studentfestcz/events a na webu studentfest.cz.

7 thoughts on “Každoroční oslova mládí na Student Fest 2022

 1. Našemu týmu se tato tisková zpráva líbí. Potřebné informace jsou v textu obsaženy a oceňujeme i doplnění fotografií. Perex bychom lehce zkrátili, je poměrně dlouhý. Text nám navíc nepřijde moc poutavý, naopak lehce nudí. Ani vizuálně není moc přitažlivý, zvýraznili bychom například názvy kapel.

 2. Hodně informací, dobře poskládané
  – perex je celkem dlouhý, možná rozdělit na více částí
  Nudný úvod, hodně informací, druhá polovina je poutavější, tisková zpráva obsahuje vše, co by měla.

 3. Tisková zpráva je dle nás z hlediska obsahu poměrně povedená, avšak škoda překlepu hned v titulku a občasných krkolomných formulací (např. „Program odstartuje v neděli, kdy návštěvníci budou moci zajít…” Šlo by to možná napsat spíše jako: kdy si navštěvníci budou moci zajít, nebo to napsat prostě úplně jinak).
  Též perex byl dle nás zbytečně dlouhý.
  Kladně hodnotíme výběr fotografie, avšak zásadní pochybení vidíme v absenci uvedení autora snímku. To už by se dnes stávat nemělo.

 4. Tisková zpráva obsahuje základní důležité informace a je dostatečně obsáhlá. Líbí se nám doplnění o fotografii, kde by však mohl být doplněn zdroj, i když v podstatě by se mělo jednat o archiv autora, je tedy otázka, zda je uvedení zdroje nezbytné. Nevhodná je chyba hned v titulku u slova “oslava“, dále také název skupiny P/\ST, není asi nutné psát A takto, ale minimálně velké písmeno P by bylo vhodnější. Text by také vyžadoval lepší vizuální úpravu, například tučný perex a nebo zvýraznění jmen vystupujících interpretů v rámci dalších odstavců. Jinak ale za nás povedené.

 5. -perex je dlouhý, měl by být tučně označený
  -překlep v nadpisu
  -citace má být hned v prvním odstavci
  -občas se opakují slovesa v po sobě jdoucích větách – např. druhý odstavec – opakuje se zakončen
  -chybí zvýraznění klíčových slov pro lepší orientaci v textu
  -odkazy bychom umístili do hypertextového odkazu a vyvarovali se přímému zdlouhavému výpisu odkazů – pro čtenáře-novináře je cesta k prokliku takto složitá
  -chybí zdroj fotky

  +nadpis stručný a atraktivní
  +obsahově v pořádku, dobře se to čte, bez gramatických chyb, předání informací proběhlo naprosto v pořádku, bohatá slovní zásoba
  +fotka vhodně obohacuje text

 6. Líbí se nám, že je v textu obsaženo spoustu informací a až na překlep v titulku, nemáme žádné výtky.

 7. – „Každoroční oslova“ – překlep hned v titulku? Na to opravdu pozor
  – perex (1. odstavec) je poměrně dlouhý. Vhodnější by bylo rozdělit ho na 2 – 3 odstavce
  – „19.6.“ – chybí mezera za tečkou
  – „Každoroční oslova“ a následně „již druhý Open air ročník“ – Každoroční navozuje dojem dlouholeté tradice, který je ale rozbourán „druhým“ ročníkem (z kontextu je možné dovodit, že předtím byla řada ročníků „closed air“, ovšem toto by mělo být v textu, ne nechat to dovozovat novináře) – následně uvedeno, ale hodně dole
  – pokud píšete Open air s velkým O, tak všude
  – „budou moci zajít“ – „bude možné zajít“ – ve dlouv větách zasebou je vhodné volit jinou formulaci
  – citace je vhodná výše v textu (celá informace v tomto odstavci je tím, co novináře dokáže zaujmout – dal bych hned pod perex, možná rozdělil na dva odstavce)
  – „koncert.” říká“ – má být čárka, ne tečka
  – informačně nabyté, to hodnotím velmi kladně

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..