Older vydávají svůj debutový album – čeká vás taneční infuze žánrů i emotivní melancholie.

Pražská kapela Older se po víc než roku od vydání debutového singlu Telephonebooth vrací do sluchátek fanoušků 22. června s jedenácti-songovým albem I Don’t Even Know Where We Are. Prvním singlem desky je nedávno vypuštěná nahrávka Nothing Is Happening, která je jen malou ochutnávkou toho, kam se kapela posunula.

 

Každá nahrávka má svůj osobitý zvuk a kapela se tak snaží uchopit nejrůznější emoce. ,,Na albu jsme pracovali už od června minulého roku, songy jsme neustále přizpůsobovali našim pocitům a doufáme, že si je posluchači zamilují stejně jako my,“ říká kytaristka Andrea Blahová.

 

O mix a mastering celého alba se postaral producent Prokob Korb, známý také pod pseudonymem badfocus. ,,Díky Prokopovi se nám podařilo dosáhnout nejautentičtějšího zvuku kapely a spolupracovat s ním bylo neskutečně příjemným zážitkem,“ popisuje vznik nahrávek frontmanka Eliška Bozemanová.

 

Older představí svou novou desku na křtu 26. června v Pražském Cross Clubu, po kterém bude následovat turné po České a Slovenské republice. Svůj první slovenský koncert odehrají 2. července v bratislavské Nové Cvernovce.

Skupinu Older tvoří frontmanka Eliška Bozemanová, kytaristka Andrea Blahová, klávesák Tomáš Formánek, kytarista Adam Šebek, baskytarista Albert Štifter a bubeník Tobiáš Eykma – šestice kamarádů, které spojil hudební tábor a touha experimentovat ve sféře soudobé popové hudby.

Facebook Older: https://www.facebook.com/olderbandofficial

Instagram Older: https://www.instagram.com/olderofficial/

Youtube Older: https://www.youtube.com/channel/UCXg-xwIT_7EDxcWURdFWe4w

Press fotografie: https://drive.google.com/drive/folders/1_yLmtQjL9PRqP1SpD158Q7ItgHRp_D2D?usp=sharing

7 thoughts on “Older vydávají svůj debutový album – čeká vás taneční infuze žánrů i emotivní melancholie.

 1. Moc povedená tisková zpráva, která dle našeho názoru splňuje většinu kritérií, jak má taková zpráva vypadat.(a i jak ve skutečnosti v různých médiích vypadají) Jen bych zkrátil a opravil nadpis (to album). + Prokop 🙂

 2. Tisková zpráva – Text udržel pozornost, líbí se nám na konci použité citace
  Tečka v nadpise?
  Poutavý nadpis, přehledné, osobitě napsané, stručné. Čtenář má chuť zprávu dočíst až dokonce. Jenom pozor na překlepy ve jménech, někdo by se mohl urazit!

 3. Chybí datum a místo vydání TZ. Chytlavý titulek, ale špatné skloňování v něm. Jasný, chytlavý perex. Velmi krátká TZ, ale obsahově naplněná.

 4. Celkově čtivé, přidala bych proklikový odkaz i na začátku k písničce, aby kdyby to někoho zaujalo mohl rovnou kliknout a nemusel hledat. Sem tam chyby (TO album, ProkoB). Hezké citace. Zarovnala bych do bloku, působí to přehledněji a lépe se to pak čte.

 5. -chybí datum a místo vydání tiskové zprávy
  -album je středního rodu, tudíž v nadpisu má být „své debutové album“
  -oslovení čtenáře-novináře v nadpisu bychom vynechali
  -do sluchátek fanoušků – ne všichni poslouchají hudbu skrz sluchátka
  -citace má být kurzívou
  -Prokob Korb? spíš Prokop??
  -odkazy bychom umístili spíše jako prokliky – hypertextové odkazy, do slov, přímo vypsání celého odkazu nepůsobí esteticky
  -chybí zarovnání do bloku
  -volba slov: vypuštěná nahrávka – zní to divně pro formální tiskovou zprávu, asi bychom zvolili jiný přívlastek

  +je to stručné, jasné, po přečtení víme, o co šlo, dobře zapamatovatelné
  +obsahově, informačně v pořádku

 6. Zpráva je hezky napsaná, oproti ostatním není tolik dlouhá, jen je bohužel chyba hned v nadpisu. Správně by mělo být napsáno – Older vydávají své debutové album. Jinak text dokáže udržet pozornost čtenáře, zajímavé jsou i citace, šikovné jsou odkazy na závěru TZ.

 7. – poutavý nadpis (i když delší, nevadí)
  – za nadpisem se nepíše tečka
  – perex vysloveně zaujme, dobrá práce
  – výborně použité citace
  – jen pozor, u uvození citace používejte uvozovky, ne dvě čárky
  – velmi dobrý závěr (představení kapely, odkazy)
  – takhle vypadá dobře napsaná tisková zpráva (y)

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..