Pojďte s námi opět vyrazit do ulic oslavit svobodu. Proč? Protože můžem!
Po roční pauze vás spolek Díky, že můžem znovu zve na Národní třídu vyjádřit poděkování a připomenout si nejen události sametové revoluce. Korzo Národní bude probíhat po celý výroční den, ve středu 17. listopadu 2021.
Zdroj: https://www.facebook.com/dikyzemuzem/photos/a.299198776938563/1710880699103690
Ani při oslavách svobody se však nesmí zapomínat na křehkost demokracie. Hlavní téma letošního Korza Národní zní Svoboda volby? a tak se jako účastníci v průběhu akce budete moci zamýšlet nad otázkami týkající se relativity svobody volby.
Toto téma bude provázáno celým programem, který je sám o sobě velmi nabytý. Slavnostní den můžete začít třeba Sametovým brunchem s Listopadovinami v rukou, cestou na Národní si do sluchátek pustit náš Sametový playlist na Spotify, a pak už jen přijít do centra dění a nasávat listopadovou atmosféru. Tradičně samozřejmě rozzáříme pietní místo, kde si budete moci každý zapálit svou svíčku. Celá Národní třída se promění v interaktivní místo s pouličními výstavami a instalacemi, nebo bude také prostor pro diskuse či debaty se svobodnými médii – již tradičně s Respektem a Deníkem N. Je tedy zřejmé, že o pestrý program je postaráno, proto Vám doporučujeme nastavit si budíka na 17:11, abyste nepropásli každoroční znění ikonické Modlitby pro Martu, symbol sametové revoluce.
Nemůžete-li se na Korzo Národní zastavit osobně, máme pro vás dobrou zprávu! Vybrané programové části budeme streamovat online, a tak si oslavy svobody máte možnost užít i z pohodlí domova!
Oslavme společně svobodu 17. listopadu již tradičně na Národní třídě! #dikyzemuzem
– velmi pěkný PR článek
– gramatická chyba byla zmíněna, pozor na to…
– u vlastní fotografie u PR článku nemusí být zdroj; když zdroj dáváte, určitě ne tímto způsobem s komplikovaným odkazem (ale např. Zdroj: Sdružení #dikyzemuzem
– dlouhý odstavec bych doporučil rozdělit na dva, např. před Celá Národní třída…
Stejně jako ostatní komentáře, souhlasím, že článek je čtivý a poutavý. Čtenáře opravdu motivuje k návštěvě. Líbí se mi jak logická struktura, tak využití zvýraznění textu. V článku chybí odkazy, které by čtenáře navedly např. na sociální sítě této akce.
Článek je čtivě napsaný. Oceňuji jeho informační stránku, která byla dostatečně rozvedená tak, aby čtenář a potencionální návštěvník věděl, co ho čeká, ale zároveň nezacházela do zbytečně nudných detailů. Co bych možná vytkla, mimo již zmiňovanou gramatickou chybu, je absence odkazu na online stream, nebo alespoň nějaký stručný popis, jak se k němu dostat. Jinak se mi článek velmi líbil a rozhodně zvýšil můj zájem o danou akci.
V prvé řadě musím podotknout, že na tomto PR článku oceňuji, že je přímo cílen na čtenáře. (kteří jsou potenciální návštěvníci) Čtenář se dozví vše potřebné, co se konání a programu akce týče. Líbí se mi i detailní rozbor typů autora článku. Struktura textu mi přijde vhodně zvolena, jako celek vše dává smysl. Stylisticky je text srozumitelný, jen ta již zmíněná gramatická chyba..
Článek našel dobrou kombinaci kdy čtenáře informuje a zároveň motivuje k návštěvě. Poslední věta působí jako call to action a to je vlastně správně. Využití kurzívy u „Svoboda volby?“ je skvělé. Jen si tedy v článku nemůžu nevšimnout slova „nabytý“ a na Sametový playlist mohl být vložen přímo odkaz.
Na tomto PR článku oceňuji hlavně logickou strukturu celého textu. Líbí se mi některé jeho prvky, avšak jejich použití je lehce matoucí, například nerozumím smyslu zvýrazňění některých pasáží a stejně tak si nemyslím, že bylo nutné psát některá hesla kurzívou. Dále se mi nelíbí spojení „velmi nabytý program“, neboť obsahuje pravopisnou chybu. I přes tyto poznatky věřím, že článek má potenciál zaujmout.