PR článek NZM – Tým 6

Bohové na Letné! – Expozice slovanských bohů v Národním zemědělském muzeu

Slovanští bohové ovládli pražské NZM! Od 10. prosince můžete navštívit panelovou výstavu nabitou tradicemi, rituály a obřady či si projít hrací stezku zasazenou do světa slovanské mytologie. Expozice je poutavá pro děti i dospělé a nechybí ani tradiční Ladovské ilustrace s pořekadly pro každý měsíc v roce, ve formě tří bohů ročních období – Morany, Vesny a Zivy.

První stanoviště unikátní hrací stezky se nachází na Letenském náměstí a návštěvník následuje fiktivní příběh s motivy pohanských svátků a zvyků až do Národního zemědělského muzea, kde ho čeká odměna v podobě limitovaného merchandise a slevy na vstupné. Jedná se o zpestření zejména pro školní exkurze, pro které NZM již dvě expozice nabízí a tímto vybočuje ze standardu běžných vzdělávacích programů.

Muzeum na projektu spolupracuje se studenty oboru Arts management Vysoké školy ekonomické, s cílem animovat kulturní dědictví původních kultur českého území. Zahajovací akce se koná 10. 12. v prostorech NZM, přičemž nebude chybět občerstvení a seznámení se samotnými tvůrci projektu.

Více info naleznete na webových stránkách Národního zemědělského muzea:

https://www.nzm.cz/Akce?idMuzea=1

5 thoughts on “PR článek NZM – Tým 6

 1. – druhou část nadpisu bych dal (pokud vůbec) jako podnadpis
  – „Ladovské ilustrace“ – to není název, mělo by být malé l, nebo Ladovy
  – „se nachází“ – už teď? Nemá to být od 10. 12.?
  – pozor na jednotu formy, viz „můžete navštívit“ vs. „návštěvník následuje“
  – „nabízí a tímto“ – před a má být ,
  – nevím, jestli merchandise je nejlepší lákadlo… navíc troufnu si odhadnout, že většina čtenářů tomu slovu ani neporozumí
  – odkaz by měl být ze sousloví „webových stránkách Národního zemědělského muzea“, ne samostatná url
  – na závěr se hodí spíše výzva k akci – přijďte

 2. Na první pohled článek působí stručně, což je pro čtenáře přitažlivé. Líbí se nám především grafika přiložená k článku. Možná bychom jen umístili obrázky na kraj textu.

 3. Článek je čtivý, obsahuje všechny důležité informace, možná by mohl čtenáře více osobně oslovovat a lákat ho aby právě on dorazil na akci. Oceňujeme vlastní grafiku, která je moc vkusná. První odstavec textu by bylo dobré nějak zvýraznit.

 4. Vizuálně hezky zpracovaný článek, jen je škoda neostrosti obrázků. Z hlediska informací zcela dostačující. Některá souvětí by mohla být rozdělená do více kratších vět pro lepší srozumitelnost. Jinak netřeba dalších komentářů.

 5. Stručný článek se všemi potřebnými informacemi, poutavě napsaný, dobře také vypadá zarovnání do bloku. Umístěný obrázek je super a líbí se nám, že jde o vlastní tvorbu, jen je v dost malé a špatné kvalitě. Perex by mohl být vizuálně oddělen buďto kurzívou nebo tučným fontem písma. Možná by bylo vhodné v celém textu použít označení pro uvedený měsíc v roce (zde prosinec) buďto pouze číslovkou nebo pouze slovem.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..