Tisková zpráva Korzo Národní – Tým 1

PO ROČNÍ PAUZE KORZO NÁRODNÍ OPĚT NA NÁRODNÍ

Ve středu 17.listopadu si opět připomeneme výročí Sametové revoluce oslavami svobody Korzo Národní, které organizuje spolek Díky, že můžem. Na rozdíl od loňského online dějiště, se letos oslavy vrátí zpět na Národní třídu. Hlavním tématem osmého ročníku je otázka „Svoboda volby?”

Letošní ročník je pro nás příslibem návratu do normálu. Lidé si během 17. listopadu budou moct užít program přímo na Národní třídě, podobně jako byli v minulosti zvyklí. Nabídneme také několik způsobů, jak výročí oslavit i na dálku,“ sdělila Lucie Bílková, předsedkyně spolku Díky, že můžem. Jedním z těchto způsobů je online pieta, které v roce 2020 využilo přes 2000 lidí a zapálilo tak svíčku na dálku. Řada akcí se bude streamovat na sociálních sítích, některé divadelní programy a rozhovory bude možné sledovat online a na Spotify je již teď připraven Sametový playlist. Tradiční Sametový brunch pak bude zájemcům dovezen až domů.

Přímo na Národní třídě bude program rozprostřen po celé její délce, aby se netvořily davy. K vidění zde budou pouliční výstavy, vzdělávací panely o komunismu a sametové revoluci, Obývák Václava Havla, kde budou probíhat zajímavé rozhovory nebo tramvaje, ve kterých si návštěvníci budou moci poslechnout přednášky nebo se zúčastnit workshopů. Na fasádě obchodního domu Máj se pak plánuje projekce spojená se současnou politickou situací v Bělorusku, které se bude věnovat i některá z panelových debat s Deníkem N a Respektem. Přesně v 17:11 tradičně zazní Modlitba pro Martu, kterou uslyšíte i v rozhlase, rádiích nebo televizi. Současně se po celé České i Slovenské republice rozsvítí desítky budov v barvách trikolóry.

Celým programem se také bude prolínat již zmíněné letošní hlavní téma spojené se svobodnými volbami, výzvami, kterým v dnešní době čelí demokracie, a respektem k volbě druhých.

Podrobný program a aktuální informace naleznete na Facebooku a webových stránkách Korzo Národní.

Zdroj: https://www.facebook.com/dikyzemuzem/photos/a.299198776938563/1710880699103690

Díky, že můžem je spolek tvořen mladými lidmi a studenty, který funguje již osmým rokem a byl založen k příležitosti 25. výročí od sametové revoluce s cílem ukázat, že svoboda není samozřejmostí. Proto každoročně pořádá Korzo Národní nebo vzdělávací projekt Samet na školách.

3 thoughts on “Tisková zpráva Korzo Národní – Tým 1

  1. TZ je přehledná a obsahuje všechny důležité informace, které se k této akci vztahují. Není příliš dlouhá a člověka nepřehltí zbytečnými detaily. Perex je velmi povedený, stručný a uvede čtenáře do celého textu.

  2. O detailech této akce jsem nic nevěděl a zpráva dovedně informovala o všem potřebném a zajímavém. Perex zaujme, citace pak dobře uvádí zbytek článku. Na konci by měl být kontakt na specifickou osobu a chybí datum vydání zprávy. Celkově jde ale o kvalitně napsanou tiskovou zprávu, která by po lehké editaci měla vše co má mít.

  3. TZ hodnotíme jako velmi povedenou. Je přehledná, tak akorát dlouhá a není zahlcena zbytečnými informacemi. Pod titulkem chybí datum vydání TZ a v závěru není uveden žádný konkrétní kontakt kromě odkazu na web.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..