Tisková zpráva NZM – Tým 6

Národní zemědělské muzeum odhaluje taje slovanské mytologie

PRAHA, 30. říjen: Pražská pobočka Národního zemědělského muzea uvede v prosinci 2021 expozici nesoucí název Bohové na Letné. Panelová výstava připravena studenty Arts Managementu má širšímu publiku představit slovanské zvyky a rituály, jimiž lidé uctívali své bohy. V rámci expozice byla vytvořena tematická úniková hra, kterou si může návštěvník zahrát přímo v prostorech NZM.

Slovanské božstvo a způsoby jeho uctívání je v očích pořádajících studentů často opomíjeno. „Slovanská mytologie je značně utlačována křesťanstvím, jsem tedy rád, že máme možnost ji představit veřejnosti,“ souhlasil generální ředitel Národního zemědělského muzea. To vedlo k vytvoření unikátní výstavy nejen bohů jako Veles, Živa či Morana, ale dále i tradičních slovanských zvyků, starobylých rituálů a mnoha dalšího.

Prostory Národního zemědělského muzea budou návštěvníci moci prozkoumat za doprovodu interaktivní únikové hry vyvinuté ve spolupráci s českou společností Hunter Games. Děj hry je založen na známé pohádce „O kohoutkovi a slepičce“. Účastníci v ní budou plnit tematické úkoly pro konkrétní bohy a „probojují“ se tak až k expozici Bohové na Letné. Stačí si stáhnout aplikaci Hunger Games, zpřístupnit zmíněnou hru a začít hrát.

Na výstavu se zájemci budou moci přijít podívat od 10. prosince, kdy se mj. uskuteční exkurze pro studenty základních škol. Tento den ovšem nebude určen pouze jim, návštěvníkům se zde budou věnovat samotní pořadatelé z Vysoké školy ekonomické a rádi jim zodpoví případné dotazy.

Projekt je realizován pod záštitou Národního zemědělského muzea.

2 thoughts on “Tisková zpráva NZM – Tým 6

  1. Text obsahuje zásadní informace, úvod pěkně shrnuje celou akci, nechybí ani citace, nicméně uvítali bychom trochu více podrobností a na konci odkaz k akci/stránky NZM, popř. kontakt.

  2. TZ je poměrně stručná, ale obsahuje všechny podstatné informace. V závěru zprávy nám chybí nějaké doplňující info ohledně Národního zemědělského muzea jakožto zaštiťující organizace celé akce. Také není uveden konkrétní kontaktní osoba.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..