Tisková zpráva Repete Fest 22

Zámek v Rožmitále pod Třemšínem oživí multižánrový festival

Praha, 31. 10. 2021

Spolek studentů pořádá 2. ročník multižánrového festivalu REPETEFEST, který se uskuteční 12.­–14. srpna 2022 na renesančním zámku v Rožmitále pod Třemšínem. Konáním akce chtějí studenti zvýšit povědomí o této kulturní památce a zároveň finančně podpořit probíhající rekonstrukci zámku. Pro návštěvníky je připraven bohatý program. Vystoupí studentské kapely různých žánrů, budou promítány krátkometrážní filmy, uskuteční se výstavy fotografií, autorská čtení a mnoho dalšího.

Jak říká spoluorganizátorka festivalu Julie Brabcová: „REPETEFEST je multižánrový festival, není omezen vkusem ani věkem – nejmladšímu účastníkovi loňského ročníku bylo 9 měsíců a nejstaršímu 93 let.“ I proto bude letos na návštěvníky čekat ještě pestřejší program.

Festival potrvá na rozdíl od minulého ročníku celkem tři dny, tím pádem si účastníci budou moct delší dobu užít atmosféru zámku, která jde ruku v ruce s nespočtem kulturních zážitků. Na nádvoří vystoupí kapely jako Alone Against One, Čtyři Čluny, Babyland, Purplefox Town, ShizzleOrchestra a další. Ve vnitřních prostorách zámku se uskuteční několik projekcí krátkometrážních filmů doprovázené debatami s jejich tvůrci. Filmovou tvorbu představí například autorka snových audiovizuálních děl Karolína Beranová či kameraman s osobitým stylem, Radovan Zajíc. I během tohoto ročníku zámek ozdobí výstavy fotografií a ilustrací, vnitřní prostory budou tedy volně přístupné. Jako novinka se objeví autorské čtení, vystoupení amatérského divadelního spolku či komentovaná prohlídka celého zámku, která bude již v ceně vstupného.

Cílem REPETEFESTU je tedy poskytnutí prostoru pro sebepropagaci začínajícím umělcům, rozšířit povědomí o této krásné památce na okraji Brd a snaha finančně podpořit fungování zámeckého spolku, který aktuálně zámek spravuje. Neboť jak říká členka spolku Rožmitálský zámek, paní Eva Heyd: „Jsem nesmírně věčná, že se studenti do něčeho takového pro náš prospěch pustili. O REPETEFESTU si zde lidé povídali ještě dlouho po skončení akce.“

Festival je určen jak pro mladé nadšence dosud neznámých kapel, tak pro širokou veřejnost. Pro řidiče i neřidiče, do Rožmitálu pod Třemšínem se návštěvník snadno dopraví vlakem nebo autobusem. Jednodenní nebo dvoudenní vstupné bude možné zakoupit na místě nebo online v předprodeji na stránkách portálu Smsticket.

2 thoughts on “Tisková zpráva Repete Fest 22

  1. TZ obsahuje vše, co TZ obsahovat má. Je přehledná a informativní. Možná není tak poutavá jako jiné TZ.

  2. TZ je velmi povedená. Obsahuje všechny náležitosti, má ideální rozsah a je přehledná. V závěru chybí konkrétní kontakt.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..