Tisková zpráva Signal Festival – Tým 3

Signal festival letos bude!

Festival Signal se po roční odmlce vrátí do pražských ulic. Na podzim proběhne již 9. ročník festivalu světel, který se bude konat od 14. do 17. října 2021. Organizátoři si pro návštěvníky přichystali 4 trasy, během kterých budou moci spatřit 15 světelných instalací. Zcela jiný Signal, než jak ho znáte, přinese nový Plán C a bude se věnovat environmentálním tématům stejně jako tvůrčí reakci na pandemii.

Poprosili jsme umělce, aby svá díla adaptovali směrem k tomu, jakým způsobem lidstvo funguje v postpandemické době,“ upřesnil ředitel festivalu Martin Pošta. Plán C, tak zní téma festivalu, jehož cílem je pomocí umění otevřít diskusi o vztahu k naší planetě, udržitelnosti či životnímu prostředí. Dále se však také bude věnovat pandemii COVID-19, jako novému tvůrčímu principu, který vznikl v krizových situacích v době nejistoty.

V letošním roce se mohou diváci těšit na trasy, které je provedou po pražském Karlíně, na Starém Městě či v Holešovicích, kam festival zavítá poprvé. Návštěvníci se mohou těšit na: Stromovku a její Živý les, Hvězdárnu nebo Průmyslový palác. V pražském Karlíně se bude nacházet 5 instalací v Kasárnách Karlín, Kostele sv. Cyrila a Metoděje, Centrále Kooperativy, Hauch Gallery a Vodní elektrárně Štvanice. Hned 4 instalace budou v pražském Klementinum a v jeho blízkém okolí například na Staroměstském náměstí. Vedle těchto 3 tras bude pro návštěvníky připravený doprovodný program, během kterého diváci spatří další světelné prvky. Jedná se například o tzv. Signal AR neboli rozšířenou realitu, která umožní podívat se na umění ve virtuální realitě pomocí mobilní aplikace.

Již od prvního ročníku, který proběhl v roce 2013, stojí za festivalem pražské nezávislé kreativní studio Signal Production. Od svého vzniku Signal přivítal více než 3 miliony diváků, a tak se stal jednou z nejnavštěvovanějších kulturních akcí České republiky. Program je zpracováván zahraničními i českými umělci z mnoha uměleckých oblastí. Signal spojuje historické kouty Prahy s nejnovějšími technologiemi a současnými společenskými tématy.

Více informací naleznete na webových stránkách: https://www.signalfestival.com/

Facebooku: https://www.facebook.com/SignalFestival/

či instagramu: https://www.instagram.com/signalfestival/

2 thoughts on “Tisková zpráva Signal Festival – Tým 3

  1. Od začátku textové zprávy dostáváme potřebné informace a hlavně se dobře čte i do konce. Rozsah textu a citace jsou take podle nás v pohodě. Jediná věc je, že na konci chybí kontakt na konkrétní osobu.

  2. TZ taktéž velmi povedená. Je přehledná a má ideální rozsah. Ocenili bychom buď malinko delší citaci v druhém odstavci, nebo jinou citaci dál v textu. Pod titulkem chybí datum vydání a v závěru konkrétní kontaktní osobu.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..