Tisková zpráva Žižkovská noc -Tým 5

Žižkov letos opět ovládne umění a zábava na festivalu Žižkovská noc

Ve dnech 28.–⁠30. 10. 2021 se pražská čtvrť Žižkov stane kulturním centrem evropského undergroundu. Hudební vystoupení od stovek interpretů bude doplněno divadelními inscenacemi, přednesy poezie a dalšími uměleckými zážitky různorodých formátů.

Desátý ročník festivalu se podařilo uskutečnit až na třetí pokus,“ poznamenali organizátoři festivalu. Multižánrový festival Žižkovská noc, založený roku 2011, má co nabídnout fanouškům jakéhokoli hudebního žánru, expertním znalcům i běžným posluchačům. Program festivalu nabízí nesrovnatelnou pestrost žánrů v porovnání s ostatními festivaly. Mezi interprety, jako jsou Post-hudba, Alyona Alyona, Gleb, Diversity, -273,15 a mnoho dalších, si každý nejde to své. Dále si organizátoři připravili mnohá vystoupení jako například performance uskupení Just Monkeys, několik tanečních vystoupení, přednes slam poezie, nebo třeba drag show projektu PiNKBUS.

Jednotlivá vystoupení proběhnou v mnoha žižkovských hospodách, klubech, barech a divadlech. Návštěvníci si mohou zakoupit vstupenku na celý festival na webových stránkách festivalu, která umožňuje přístup na kterékoli vystoupení, nebo lze zakoupit vstupenku na místě na konkrétní den. Při nákupu festivalové vstupenky je navíc možné přispět na dobrou věc dobrovolným příspěvkem na organizaci Jako doma, která se stará o ženy bez domova.

Žižkovská Noc je pro mě víc komunitní záležitost než fyzická kulisa pro kulturu… Je to pro mě nehmotné místo, kde můžeme hrát podle našich pravidel. Místo, kde nemusí platit všechny tržní principy z toho velkého světa tam venku, který dle mého kulturu neskutečně deformují.“ Takto popsal Žižkovskou noc organizátor Marek Dočekal. Skutečně se nejedná pouze o platformu pro objevení nové hudby. Žižkovská noc je také příležitost objevit město, poznat žižkovské podniky a seznámit se s novými lidmi.

One thought on “Tisková zpráva Žižkovská noc -Tým 5

  1. TZ je stručná a zbytečně nezahlcená rozsáhlým textem. Celkově je určitě povedená. Pod titulkem chybí domicil a v závěru není kontaktní osoba. V posledním odstavci bychom ocenili více informací o akci obecně.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..