Poděbradský Soundtrack festival 2022 je audiovizuální přehlídka té nejkvalitnější filmové hudby. Festival se koná v létě od 26. do 29. srpna 2022. Konáním akce chtějí pořadatelé rozšířit povědomý o kvalitní filmové hudbě a esteticky kultivovat diváky tím nejlepším, co svět filmu a hudby nabízí. Po dvou ročnících v omezeném režimu, festival SNDTRCK bude tento rok probíhat tak, jak jsme všichni zvyklí. Zjednodušeně řečeno, hlavní (placený) program v maximální verzi a “vše ostatní“ zdarma.
Festival se pořádá v samotném jádru města – v centrálním lázeňském parku a nabízí širokou škálu aktivit. Kromě koncertů a filmových projekcí, organizátoři pro návštěvníky připravili gastro zónu, dětský koutek či různé výstavy. I videohry jsou audiovizuální umění, menší diváky proto jistě zaujme Playstation dětská zóna, kde mladé diváky vtáhne do hry ovladač DualSense, se kterým si budou moct zahrát exkluzivity pro PS5. Pro filmové fanoušky jsou v divácké zóně připraveny velkoformátové filmové projekce, promítat se budou populární filmy jako například Amy, Bohemian Rhapsody či Slavnosti sněženek. Mezi hudebníky festival přivítá například známého saxofonistu Felixe Slováčka, nevidomého klavíristu a zpěváka Honzu Jareše nebo děti z místní Základní umělecké školy. V roce 2022 je hlavním lákadlem programu film s živým orchestrem pod názvem „Skyfall in Concert“
Zaměstnankyně festivalu Tereza Gregárková říká: „Obraz a hudba k sobě rozhodně patří, nám jde o to, aby si divák tyto souvislosti uvědomil, a zároveň chceme, aby si festival užil všemi smysly, to znamená že kromě hudby, filmů a výstav nesmí chybět dobré jídlo, pití a hlavně přátelská dobrá nálada, kterou se nám daří i ve složité době vytvářet!“
V pátek a sobotu od 22:00 – 00:00 se koná zakončovací Afterparty u SOUNDTRACK stage, která celý festival ikonicky zakončí. Pokud máte jakékoli dotazy, obraťte se na kontaktní email, či sociální sítě.
Všechny důležité informace byly sděleny. Chybí nadpis a text obsahuje několik pravopisných chyb. Také formulace: „ hlavní (placený) program v maximální verzi a “vše ostatní“ zdarma,“ působí zmatečně a nepřesně, včetně špatně umístěných uvozovek. Na konci textu by mohl být umístěn přímý odkaz na událost či konkrétní kontakt.
– chybí nadpis
– povědomÍ
– dvakrát za sebou „například“ ve druhém odstavci
– možná příliš dlouhé, klidně bych nějaké věty zjednodušila
+ info předané
+ obsahově správně
Chybí nadpis, místo a datum vydání TZ a přímý kontakt či odkaz na web. Perex je relativně dlouhý. Opakování podobných slovních spojení ve větě: menší diváky, malé diváky.
– chybí nadpis
– Konáním akce chtějí pořadatelé rozšířit !!!povědomý!!! o kvalitní filmové hudbě => povědomí
– „Po dvou ročnících v omezeném režimu, festival SNDTRCK bude tento rok probíhat tak, jak jsme všichni zvyklí.“ – přijde nám to krkolomné, změnili bychom slovosled; „tak jak jste zvyklí“ by bylo vhodnější, když jde o tiskovku
– Zjednodušeně řečeno => vhodnější by bylo jednoduše řečeno
– „hlavní (placený) program v maximální verzi a “vše ostatní“ zdarma.“ – tohle působí velmi negativně a až odrazuje od festivalu, chtělo by to trochu lépe podat
– Playstation dětská zóna => pozor na správnost psaní názvů = PlayStation
– PS5 => upřesnili bychom PlayStation 5 – musíme počítat s tím, že ne každý čtenář ví, o co jde a nemusí si to spojit s tou dětskou zónou
– …pod názvem „Skyfall in Concert“ – chybí tečka na konci věty
– být konzistentní a všechny názvy dát do kurzívy nebo nedát
– od 22:00 – 00:00 = buď od do nebo bez mezer u pomlčky
– také se nám nelíbí „zaměstnankyně festivalu“
Tiskovka ale přináší dostatek informací a všechny důležité body jsou zmíněny. Dobrá práce!
Pardon za překlik, měl to být tým 5 a ne 7 🙂
Jediné co jsem si všiml, že chybí nadpis, ale jinak má tisková zpráva všechny potřebné informace, o všech zónách a aktivitách, které na festivalu budou přístupné
– chybí nadpis tiskové zprávy (připravili jste se o hlavní část, kterou novinář vnímá)
– „jak jsme všichni zvyklí“ – nezapomeňte, že oslovujete novináře
– a ti jsou zvyklí na „maximální“ verzi zdarma 😉
– „v samotném jádru města“ – ale kterého?
– „Zaměstnankyně festivalu“ – to není dobré použití funkce… co dělá? Je tam uklízečkou?
– vykřičník na konci citace není vhodný
– „od 22:00 – 00:00“ – když už, tak od … do
– „email, či sociální sítě“ – nemá být čárka