Nabízejí vysoké provize? Ptejte se, co je za tím!

Některé společnosti na finančním trhu nabízejí za zprostředkování svých produktů významně vyšší než běžné provize. Pro zprostředkovatele se ale lákavá nabídka může změnit v otrávené jablko.

Finanční zprostředkovatelé a poradci jsou čas od času oslovováni s lákavými nabídkami zprostředkování zejména investičních produktů s vysokými provizemi. Velmi často se jedná o dluhopisy nebo produkty společností působících na finančním trh podle § 15 ZISIF.

Pro vázané zástupce podobné nabídky skýtají celou řadu rizik. První je právní – vázaný zástupce smí zastupovat pouze jednu společnost (nejčastěji investičního zprostředkovatele), která ovšem obdobné „investiční příležitosti“ ve svém portfoliu z nejrůznějších důvodů nemá. A druhé je reputační riziko – nabídky investic s vysokými provizemi jsou buď vysoce rizikové pro klienty, nebo přímo podvod. V obou případech může finanční zprostředkovatel distribucí takových produktů ztratit své dobré jméno u klientů, což je jeden z hlavních důvodů, proč se investiční zprostředkovatelé takovým produktům vyhýbají.

Čtěte na Poradci-sobě.cz

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..