Nahrávání hovorů prošlo. Velký bratr na vzestupu

Nahrávání hovorů finančních poradců s klienty bylo schváleno. Poslanci nevzali v potaz zamítavý postoj Senátu a senátory přehlasovali. Jaké jsou argumenty největších zastánců nahrávání?

Alena Schillerová chce chránit před šmejdy

„Někteří poskytovatelé investičních služeb používají praktiky, které zákazníky poškozují. Týká se to zejména poskytování poradenství po telefonu. Proto je důležité, aby se povinnost nahrávání hovorů týkala nejen hovorů, při kterých dochází k předávání pokynů, ale všech hovorů, které se týkají poskytování investičních služeb. Nahraný telefonát může totiž takové obchodníky z nekalého jednání usvědčit. Proto je to důležitý nástroj dohledu. Nahrávání bude probíhat na linkách vyhrazených pro poskytování investičních služeb a rozhodně nemají být nahrávány soukromé hovory, to v žádném případě,“ uvedla ministryně financí Alena Schillerová ve své úvodní řeči k projednávání novely zákona o podnikání na kapitálovém trhu.

Ministryně tak po finančních poradcích požaduje, aby měli dva telefony – jeden, který budou používat k poradenství, a druhý, který budou využívat k soukromým účelům. Ovšem… řada finančních poradců má se svými klienty i přátelský vztah, případně poradci poskytují poradenství i svým příbuzným. Mají si tak telefonovat ze soukromého aparátu a v případě, že přijde řeč na investice, zavěsit a zavolat z nahrávaného?

Čtěte na Poradci-sobě.cz

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..