Petr Borkovec: Až založíme banku, uzavřeme kruh

Finančně poradenská společnost Partners Financial Services kolem poradenství buduje finanční skupinu. Kam míří? O tom, i o odchodu poradců z Fincentra hovoří Petr Borkovec, generální ředitel Partners Financial Services.

V loňském roce jste založili životní pojišťovnu Simplea a vstoupili jste do České asociace pojišťoven (ČAP). Tam se setkáváte s pojišťovnami, jejichž produkty distribuujete, a nyní jste také v pozici jejich konkurenta. Jak vnímáte, že vás vnímá v nové roli konkurence?

Myslím si, jsou rádi, že jsme do asociace ČAP vstoupili a že se chceme chovat jako standardní pojišťovna. Simplea nemá v plánu se nějak extrémně vymezovat, i když každá pojišťovna se do určité míry vymezuje.

Nikdo z konkurentů z toho není nadšený. Byli by rádi, kdyby konkurence nepřicházela. Naši partneři by si tuplem přáli, aby konkurence nepřicházela, ať už zvenku, nebo ta, kterou vytvoříme sami. Ale to je všechno, co s tím mohou udělat. Konkurence přichází, když je prostor, ve kterém se může odlišovat a ve kterém může fungovat lépe. Ať se jedná o servis, produkt, proces nebo marže.

Marže jsou jedním z důvodů, proč jste do oboru životního pojištění vstoupili. Je to i důvod, proč nyní opouštíte neživotní pojišťovnu, do které jste prostřednictvím akvizice zavítali?

Pořád ještě formálně v neživotní pojišťovně jsme. Vlastníme 40 % pojišťovny Pillow, bývalé 1. Klubové pojišťovny. Věříme, že z ní během následujících několika měsíců vystoupíme.

Životní pojištění je byznys s o něco vyšší marží. Ale záleží na konkrétním produktu. Povinné ručení to má těžké v porovnání s jakýmkoli produktem.

Hlavní důvod je ale ten, že životní pojišťovnu dokážeme uživit, i kdyby do ní plynulo jen 25 až 30 % našeho byznysu a dokázali jsme tak vytvořit produkt, který zaujme jen 25 až 30 % klientů, kteří si ho sjednají.

Neživotní pojišťovnu nejsme schopni uživit sami, ale musíme do toho jít s dalšími distributory. Nevyšla nám některé naše očekávání a tým měl jiný názor na některé byznysové věci včetně pozicování v Partners finanční skupině. Bylo tak lepší se rozejít a být jen partnery.

Čtěte na Poradci-sobě.cz

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..