Akciové fondy: Brexit zapomenut, dominuje Olympiáda

Do červnového zhodnocení podílových fondů se promítla nejistota ohledně Brexitu. Jeho nečekaný výsledek poslal začátkem července fondy ještě níže. Ovšem trhy se vzpamatovaly a téměř 5% růst Indexu ICZ nezabránil ani teroristický útok ve Francii ani pokus o puč a následné represe v Turecku.

Uplynulý měsíc byl plný událostí, které měly ambici stát se spouštěčem korekce na akciových trzích. Některé z nich sice krátkodobě pokles přinesly, ten byl ale velmi rychle vystřídán opětovným růstem. Za měsíc tak Index ICZ pravidelného investování do akciových podílových fondů vzrostl o 4,86 % na 1007,5 bodu.

Graf 1: Index ICZ pravidelného investování

index-icz-cervenec-2016

Zdroj: Investujeme.cz

V červnu 2016 drželo pod tlakem Papinova hrnce zejména evropské akcie britské referendum o vystoupení z Evropské unie – Brexit. Nervozita napomohla snížení Indexu ICZ v průběhu června o 1,77 %. Následné překvapivé „ano“ Britů k opuštění EU zamávalo kapitálovými trhy: akcie v Německu propadly o 9 %, v Česku o 10 %, britská libra oslabila nárazově o 10 % a dál klesala, vůči dolaru oslabilo i euro a vůči euru i česká koruna. Zdálo se, že je korekce již nevyhnutelná, pokud se rovnou nepřenese do nové finanční krize.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.