Kolik je realitních makléřů?

Realitní zprostředkování je regulováno až od 1. ledna 2020. Do té doby mohl být realitním makléřem kdokoliv. Nikdo nevěděl, kolik makléřů v Česku působí. Dnes je situace lepší… kolik realitních zprostředkovatelů na trhu působí?

Continue reading „Kolik je realitních makléřů?“

Erhard Radatz: Sledovat jen udržitelnost nestačí

Obecné očekávání je, že ESG společnosti nabízejí defenzivnější portfolio, a tedy vaše riziko by mělo být nižší,“ říká Erhard Radatz, senior portfolio manager Invesco, a dodává: „Minulý rok to ale bylo opačně.“ Proč? A jak přistoupit k ESG strategiím?

Continue reading „Erhard Radatz: Sledovat jen udržitelnost nestačí“

Přechody poradců v dubnu 2023: OVB pokračuje v masivním náboru

OVB se od začátku roku pustilo do intenzivních náborů a do oboru přivádí více nováčků než v předchozích letech. V dubnu si navíc Broker Trust sáhl pro poradce do FinGo i Generali České pojišťovny.

Continue reading „Přechody poradců v dubnu 2023: OVB pokračuje v masivním náboru“

Jak by měli finanční poradci využívat umělou inteligenci?

Umělá inteligence bude zasahovat téměř do všech odvětví lidské činnosti. Finanční poradenství nevyjímaje. Zeptali jsme se proto samotné umělé inteligence, jak by ji měli finanční poradci využívat při své práci.

Continue reading „Jak by měli finanční poradci využívat umělou inteligenci?“

Poškozuje ČNB realitní trh?

Česká národní banka nechává úrokové sazby na současných úrovních již téměř rok. „Obrovský propad realitního trhu, prakticky nedostupné vlastní bydlení ve velkých městech a historicky nejvíce zaniklých firem. To jsou výsledky takřka rok trvajícího období extrémně vysokých základních úrokových sazeb. A to je špatně,” píše Evžen Korec. Je to ale opravdu špatně?

Continue reading „Poškozuje ČNB realitní trh?“

Jaká je budoucnost poradenství v Česku? Zeptali jsme se umělé inteligence

Umělá inteligence zasáhne do nejrůznějších odvětví lidské činnosti. Zeptali jsme se proto přímo umělé inteligence, jaká je budoucnost finančního poradenství v České republice. A nezapomněla ani na sebe.

Continue reading „Jaká je budoucnost poradenství v Česku? Zeptali jsme se umělé inteligence“

Petr Šimíček: Kupujeme pohledávky, u kterých je třeba přemýšlet

Náš fond se zaměřuje na velmi specifickou třídu aktiv, která se nazývá distressed assets,“ říká Petr Šimíček, spoluzakladatel fondu Valori. Co to znamená a co tento nově vzniklý fond nabízí investorům? Proč je vhodný k diverzifikaci klientského portfolia?

Continue reading „Petr Šimíček: Kupujeme pohledávky, u kterých je třeba přemýšlet“

Dostupnost bytů na hypotéku? Již roste

Vlastní byt bez hypotéky si může dovolit pořídit málokdo. Jenže… hypotéky vlivem boje ČNB proti inflaci zdražily a staly se nedostupnými. A tak zamrzl i realitní trh. V posledních měsících se ale situace již zlepšuje.

Continue reading „Dostupnost bytů na hypotéku? Již roste“

Vnímání značek poradenských společností: SAB předstihl Broker Trust

Poprvé v několikaleté historii sledování vnímání značek finančně poradenských společností finančními poradci se SAB servis dostal před Broker Trust. A která společnost poradci vnímají nejhůře?

Continue reading „Vnímání značek poradenských společností: SAB předstihl Broker Trust“

Tržní sentiment finančních poradců se odrazil ode dna

Nejprve přišla pandemie. Pak Rusko napadlo Ukrajinu a zároveň rozpoutalo na plno hybridní válku proti Evropské unii. Inflace vyskočila na nevídané hodnoty. A ČNB „zařízla“ hypoteční trh. To vše se promítlo v tržním sentimentu finančních poradců. Nyní se ale již vrací na pozitivní trajektorii.

Continue reading „Tržní sentiment finančních poradců se odrazil ode dna“