Jak zabránit poradcům prodávat podvodná schémata?

Ondřej Janata podle policie se svou firmou Growing Way připravil přibližně 4 tisíce lidí o 1,5 mld. Kč. K podvodu měl využít Ponziho schéma. Ovšem… tolik lidí nezíská za rok bez efektivní distribuce. Zeptali jsme se proto finančně poradenských společností, jak zabrání svým poradcům, aby taková podvodná schámata nabízeli svým klientům.

Continue reading “Jak zabránit poradcům prodávat podvodná schémata?”

Jan Maňák: Na akcie jsme mírně pozitivní

Ne nijak drasticky, ale mírně akcie nadvažujeme,“ říká Jan Maňák, ředitel obchodu pro ČR, Polsko a Slovensko v BNP Paribas Asset Management, hlavního partnera konference FINfest. Jaké novinky společnost připravuje? A jaký dopad může mít „zelená“ Evropa na investice?

Continue reading “Jan Maňák: Na akcie jsme mírně pozitivní”

Přechody poradců v srpnu 2021: OPEN Finance dál ztrácí… kvůli Arce

V srpnu byl na poli přechodů zdánlivý klid. SAB servis pokračoval v přebírání vázaných zástupců pro pojištění a investice z M&M. A úvěrový specialista OPEN Finance ztratil další poradce… letos již přišel téměř o polovinu kmene.

Continue reading “Přechody poradců v srpnu 2021: OPEN Finance dál ztrácí… kvůli Arce”

Ondřej Fráňa: Realitní makléři oblast praní špinavých peněz stále podceňují

Realitní zprostředkovatelé mají podobně jako finanční zprostředkovatelé povinnost vyhodnocovat uzavírané obchody z pohledu rizika praní špinavých peněz. „U malých realitních kanceláří tato povinnost bývá velmi často opomíjena nebo podceňována. Pokud tyto společnosti vůbec nějaká pravidla a postupy v oblasti AML mají nastaveny, tak tyto často neodpovídají požadavkům platné legislativy, případně obchodnímu modelu a činnostem společnosti,“ říká Ondřej Fráňa, jednatel společnosti COMPLY F&L.

Continue reading “Ondřej Fráňa: Realitní makléři oblast praní špinavých peněz stále podceňují”

Ondřej Fráňa: S podezřením na praní špinavých peněz se u finančních zprostředkovatelů setkáváme výjimečně

Finanční poradci musí plnit čím dál přísnější požadavky v rámci boje proti praní špinavých peněz. Má vyšší byrokracie výsledky? „Od roku 2010, kdy poskytujeme služby compliance finančním zprostředkovatelům, jsme u našich klientů nezaznamenali podání oznámení o podezřelém obchodu na Finanční analytický úřad,“ říká Ondřej Fráňa jednatel společnosti COMPLY F&L.

Continue reading “Ondřej Fráňa: S podezřením na praní špinavých peněz se u finančních zprostředkovatelů setkáváme výjimečně”

Znárodnění bytů? Možná se dočkáme…

Znárodňování bytů a bytových domů bylo v českých zemích fenoménem komunistické vlády. Nyní se podobného kroku mohou dočkat naši sousedé. V Berlíně se již chystá referendum o jeji znárodnění.

Continue reading “Znárodnění bytů? Možná se dočkáme…”

Jak lidé sjednávají finanční produkty?

Jsou tři základní cesty sjednání finančních produktů: Pobočka, finanční poradce a online. Každá z nich je využívána u různých produktů s jinou četností. Které produkty jsou sjednávány častěji online a u kterých vítězí finanční poradci?

Continue reading “Jak lidé sjednávají finanční produkty?”

Přechody poradců v červenci 2021: Rozpadá se síť M&M?

V červenci 2021 mezi přechody vázaných zástupců vyniká síť M&M. Její vázaní zástupci pro oblast pojištění a investic houfně přecházejí pod SAB servis. Rozpadá se finanční zprostředkování M&M?

Continue reading “Přechody poradců v červenci 2021: Rozpadá se síť M&M?”

Můžeme se těšit na bezuzdné utrácení domácností?

V průběhu koronakrize narostly úspory domácností. Lidé neměli za co a kde utrácet, a tak jim nezbývalo než spořit. Krom toho se obávali o ztrátu zaměstnání, neboť opatření proti šíření pandemie byla proti ekonomickému růstu. A tak lidé spořili nejen z nemožnosti utrácet, ale i ze strachu z budoucnosti.

Continue reading “Můžeme se těšit na bezuzdné utrácení domácností?”

Realitní paskvil aneb Nad čím rozum zůstává stát

Na realitních serverech se čas od času objeví perla. Nikoli ovšem ve smyslu dokonalosti, ale spíše naopak – kuriozita, „neotřelé“ řešení či jen natolik neprofesionální přístup realitního makléře, že nezbývá jen kroutit hlavou…

Continue reading “Realitní paskvil aneb Nad čím rozum zůstává stát”