Inflace zpomalila na 17,2 %… je za vrcholem?

Míra inflace v srpnu 2022 zpomalila na 17,2 %. Na meziměsíční bázi ceny přidaly dokonce pouze 0,4 %. Analytici i Česká národní banka (ČNB) přitom očekávali další zvýšení inflace. Co to znamená pro výhled úrokových sazeb? A je inflace již za vrcholem?

Continue reading „Inflace zpomalila na 17,2 %… je za vrcholem?“

Přechody poradců v srpnu 2022: OVB čistí, ZFP nabírá

Největším pohybem na poli vázaných zástupců bylo v srpnu pročištění řad OVB Allfinanz od neaktivních poradců. Do náboru naopak začala „šlapat“ ZFP akademie.

Continue reading „Přechody poradců v srpnu 2022: OVB čistí, ZFP nabírá“

Jak začít se zprostředkováním investic

Hypoteční trh zamrzl a hypoteční zprostředkovatelé přemýšlí, co dál. Nejčastěji se podle průzkumu EMA data mezi finančními poradci chtějí zaměřit na investice. Co je nejdůležitější při zprostředkování investic?

Continue reading „Jak začít se zprostředkováním investic“

Chybí 88 tisíc bytů… co s tím?

Ceny bytů v posledních letech raketově stouply nejen vlivem přebytku hotovosti a dostupnosti hypoték, ale i nedostatečnou výstavbou. Kolik bytů chybí v jednotlivých krajských městech?

Continue reading „Chybí 88 tisíc bytů… co s tím?“

Tržní sentiment poradců klesá… čím nahradí hypotéky?

Finanční poradci zhoršují svůj výhled a jejich tržní sentiment klesl na nejnižší hodnotu od začátku pandemie koronaviru. Důvodem je mimo jiné propad hypotečního trhu. Jak poradci plánují nahradit výpadek příjmů z hypoték?

Continue reading „Tržní sentiment poradců klesá… čím nahradí hypotéky?“

Ceny nemovitostí poklesnou až o 8 %

Česká národní banka uvádí, že jsou ceny nemovitostí nadhodnocené až o čtvtrtinu. To se ale má podle studie investičního fondu Silverline Real Estate brzy změnit. A nominální ceny nemovitostí přitom mohou poklesnout i o 7 až 8 %.

Continue reading „Ceny nemovitostí poklesnou až o 8 %“

Strukturální model, broker pool, nebo franšíza?

Na českém trhu jsou tři základní modely finančního poradenství – strukturální model, broker pooly, pod nimiž působí jak malé firmy či samostatní poradci, ale i strukturální firmy, a nejnověji se rozvíjející franšízy. Jaké mají jednotlivé modely výhody a úskalí?

Continue reading „Strukturální model, broker pool, nebo franšíza?“

Přechody poradců v červenci 2022: Ztrácí SMS a ČSOB SS

První prázdninový měsíc byl na poli přechodů finančních poradců poměrně klid. Významnější pohyby zaznamenaly především společnosti SMS Finance a ČSOB Stavební spořitelna. Oběma poradci odcházeli. A odliv pokračuje i od FitBrokers.

Continue reading „Přechody poradců v červenci 2022: Ztrácí SMS a ČSOB SS“

ČNB: Neživotní pojišťovny nesmí krýt jakoukoliv smrt

Česká národní banka (ČNB) vydala stanovisko, kterým znemožňuje poskytovat variantu životního pojištění pojišťovnám s neživotní licencí. Stanovisko ČNB se dotkne zejména pojišťovy Pillow. Co znamená obrat v názoru ČNB pro pojišťovnu a její klienty?

Continue reading „ČNB: Neživotní pojišťovny nesmí krýt jakoukoliv smrt“

Kam směřuje finanční poradenství?

Finanční poradenství se za tři desetiletí proměnilo z podomního prodeje pojistek a stavebního spoření na komplexní finanční plánování. Tím ale jeho vývoj nekončí. Kam směřuje finanční poradenství podle představitelů poradenských společností?

Continue reading „Kam směřuje finanční poradenství?“