Doživotní renta od pojišťovny: Pohled poradců

Doživotní renta je jednou z možností zajištění ve stáří. Mohou ji nabízet pojišťovny. Ale nenabízejí. Byl by o produkt doživotní renty zájem? A jak by měl vypadat? Zeptali jsme se finančně poradenských společností.

Continue reading „Doživotní renta od pojišťovny: Pohled poradců“

Vrhnou se na trh nemovitosti z nucených dražeb?

Růst úrokových sazeb hypoték vyvolává otázku, zda lidé s končící fixací budou schopni své závazky uplatit. A pokud ne, zda nezaplaví realitní trh vlna nucených dražeb. Jak moc velkou hrozbou je růst úrokových sazeb hypoték pro realitní trh?

Continue reading „Vrhnou se na trh nemovitosti z nucených dražeb?“

Doživotní renta od pojišťovny? Nedostupné…

Jednou z možností zajištění ve stáří je koupě doživotní renty. S tím počítá i doplňkový penzijní systém a při pořízení renty od pojišťovny dává stát daňové úlevy. Jenže… pojišťovny rentu nenabízejí. Prý není zájem.

Continue reading „Doživotní renta od pojišťovny? Nedostupné…“

Jak se tisknou peníze

Peníze „tisknou“ centrální banky. Není to ale o skutečném tisku peněz – hotovosti. Jak proudí peníze do ekonomiky? Co je to kvantitativní uvolňování a proč se centrální bankéři brání nařčení z tisku peněz jeho prostřednictvím? A proč byl kurzový závazek ČNB také formou kvantitativního uvolňování?

Continue reading „Jak se tisknou peníze“

Hypoteční trh padá… hlavně u refinancování

Očekávaný propad hypotečního trhu? Podle dat České bankovní asociace (ČBA) se týká především refinancovaných hypoték. U skutečně nových se (zatím?) nekoná. O jaké hypotéky mají lidé zájem?

Continue reading „Hypoteční trh padá… hlavně u refinancování“

Přechody poradců v březnu 2022: Masivní přechody zahájeny

Finanční poradci se v březnu dali do pochodu. Největší „migraci“ v současnosti zažívá Modrá pyramida, kterou za jediný měsíc opustilo 160 vázaných zástupců. Míří do Bidli. Není ale zdaleka jediná.

Continue reading „Přechody poradců v březnu 2022: Masivní přechody zahájeny“

Drahé hypotéky? Řešením by mohl být úvěr v eurech…

Hypotéky v Česku zdražují a jejich úrokové sazby již vesměs začínají nad 5 %. Mezitím v eurozóně pokračuje období nízkých úrokových sazeb. Jenže hypotéky v eurech jsou nedostupné.

Continue reading „Drahé hypotéky? Řešením by mohl být úvěr v eurech…“

Nedostatek bytů? Něco tu nehraje…

Ceny bytů letí vzhůru i z důvodu nízké výstavby. Nyní se do nájmů i cen nemovitostí promítne i zvýšená poptávka ze strany lidí vyhnaných ze svých domovů psychopatem Putinem. Ale i tak… bytů je v Česku dostatek.

Continue reading „Nedostatek bytů? Něco tu nehraje…“

Spolupráce poradce s realitním makléřem: Jakou provizi si zaslouží?

Realitní makléři vodí klienty finančním poradcům. A naopak finanční poradci vodí klienty realitním makléřům. Ani jeden to nedělá jen z dobré vůle. Jde o obchod. Jaký díl provize si za klienta zaslouží realitní makléř a jaký finanční poradce?

Continue reading „Spolupráce poradce s realitním makléřem: Jakou provizi si zaslouží?“

ČNB zpřísňuje regulaci hypoték… jak dopadne na klienty?

Od apríla budou muset banky dodržovat přísnější regulaci hypotečních úvěrů. Kolik klientů kvůli tomu nedosáhne na hypotéku?

Continue reading „ČNB zpřísňuje regulaci hypoték… jak dopadne na klienty?“