Jak sestavit finanční plán V.: Zajištění rizik a investiční plán

Každý plán má svá rizika. I finanční plán domácnosti. A stejně jako v každém plánu i ve finančním je možné rizika efektivně řídit a předcházet jejich následkům. Jak? A až v posledním kroku sestavení finančního plánu přichází na řadu plán investic.

Continue reading „Jak sestavit finanční plán V.: Zajištění rizik a investiční plán“

Přechody poradců v prosinci 2022: Klid před obnovou licencí

Poslední měsíc loňského roku patřil v oblasti přechodů finančních poradců mezi společnostmi ke klidnějším. A to i v oblasti zprostředkování úvěrů… Jedná se o klid před bouří? A z jaké společnosti hledají lidé štěstí jinde?

Continue reading „Přechody poradců v prosinci 2022: Klid před obnovou licencí“

Zdeněk Zavadil: On-line sjednávací platformy jsou naší prioritou

Komerční pojišťovna se po vstupu Société Générale vzdala neživotního pojištění. Před několika lety se k němu vrátila. A to poměrně unikátně. „U pojištění stavby nestanovujeme pojistnou částku, nemovitost je vždy pojištěna na svoji aktuální hodnotu,“ říká Zdeněk Zavadil, člen představenstva a ředitel úseku externích distribučních kanálů, který věří v digitalizaci i v oblasti životního pojištění.

Continue reading „Zdeněk Zavadil: On-line sjednávací platformy jsou naší prioritou“

Jak sestavit finanční plán IV.: Máte dost peněz na všechno?

Máte již stanovené cíle, jejich cenu i čas, za jaký je chcete naplnit. Zároveň víte, kolik musíte k dosažení jednotlivých cílů měsíčně spořit a investovat. Nastává tak zásadní otázka: Stačí vám vaše příjmy k jejich dosažení? Pokud máte dostatečné příjmy a současné úspory k financování vašich přání, již máte první část finančního plánu splněnou. Jestli vám ale zdroje nestačí, je třeba něco změnit.

Continue reading „Jak sestavit finanční plán IV.: Máte dost peněz na všechno?“

Marek Černoch: Nahrávání hovorů ještě nevzdáváme

Česká národní banka (ČNB) vydala své stanovisko k nahrávání hovorů dle Zákona o podnikání na kapitálovém trhu (ZKPT). Podle něj finanční poradci, resp. jejich společnosti musí nahrávat každý telefonní hovor vázaného zástupce pro oblast investic. Co na stanovisko ČNB říká Marek Černoch, výkonný ředitel asociace finančních poradců ČASF?

Continue reading „Marek Černoch: Nahrávání hovorů ještě nevzdáváme“

Jak sestavit finanční plán III.: Kolik musím spořit?

Kolik musím spořit k dosažení svých cílů? Spočítat je to poměrně snadné. Ale kupříkladu taková částka potřebná na spoření na důchod zaskočí…

Continue reading „Jak sestavit finanční plán III.: Kolik musím spořit?“

Jak sestavit finanční plán II.: Kdy chcete dosáhnout cílů?

Časové rozložení naplnění jednotlivých cílů je mnohem důležitější, než se na první pohled může zdát. Delší čas k požadované realizace cíle znamená nejen delší prostor pro vytváření úspor, ale také znamená delší investiční horizont, který umožňuje investovat s vyšším očekávaným výnosem při vyšší míře kolísání hodnoty investice.

Continue reading „Jak sestavit finanční plán II.: Kdy chcete dosáhnout cílů?“

Praha se potýká s nedostatkem bytů… přesto jejich počet rychle roste

V Praze chybí desetitisíce bytů. Bytová výstavba nestíhá tempo, jakým se lidé do Prahy stěhují. Přesto počet obydlených bytů stoupá… Co vyřeší pražskou bytovou krizi?

Continue reading „Praha se potýká s nedostatkem bytů… přesto jejich počet rychle roste“

ČNB: Finanční poradci musí nahrávat všechny hovory!

Česká národní banka (ČNB) připravila finančním poradcům danajský vánoční dárek. Krátce před svátky vydala stanovisko k nahrávání hovorů s klienty. A závěr? Poradci musí nahrávat všechno!

Continue reading „ČNB: Finanční poradci musí nahrávat všechny hovory!“

Jak sestavit finanční plán I.: Stanovení cílů a jejich ceny

Život je nevyzpytatelný. Vytvoříte si ucelenou představu, jak byste chtěli žít, a okolnosti vás vrhnou do zcela odlišné reality. Té se přizpůsobíte, a když už se v ní cítíte celkem pohodlně a přirozeně, dojde k dalšímu veletoči. Jedinou jistotou v životě je změna. Přesto je pro zdravé rodinné finance nezbytný finanční plán. Jak stanovit cíle a jejich cenu?

Continue reading „Jak sestavit finanční plán I.: Stanovení cílů a jejich ceny“