Akciové fondy: Trhákem je Turecko

Krize se nekoná… takovou zprávu vysílají akciové podílové fondy v říjnu 2015. Index ICZ pravidelného investování se přehoupl do kladných čísel na hodnotu 1008 bodů. Nejvíce se přitom dařilo tureckým fondům. Naopak korekcí prošly biotechnologie.

Zatímco v září podílové fondy zaznamenaly hluboký propad a stáhly Index ICZ pravidelného investování po dvouměsíčním výplachu pod úvodní hodnotu 1000 bodů, v září otočily a přidaly 2,57 %. Index ICZ se tak usadil na hodnotě 1008 bodů. Problémy světové ekonomiky a trhů ale zdaleka nebyly zažehnány. Čínská ekonomika stále stojí na hliněných nohách tarotových vojáků a vzdoruje snahám vlády a centrální banky ke zpevnění růstu. Stejně tak data z americké ekonomiky nepřinesla přesvědčivý důkaz o stabilizaci, ale podpořila rozhodnutí Fedu nezvyšovat úrokové sazby.

Graf 1: Index ICZ pravidelného investování

index-icz-rijen-2015

Zdroj: Investujeme.cz

Oživení na světových trzích v uplynulém měsíci se významnou měrou podepsalo na úspěchu akciových fondů. Z 338 sledovaných podílových fondů nerostlo pouze 38 z nich. Zbývajících 300 zaznamenalo alespoň minimální nárůst hodnoty.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.