Akciové fondy: Turecké svítání

Akciovým podílovým fondům se v únoru dařilo. Index ICZ pravidelného investování posílil o 3,78 % na 1 146,4 bodu. Nejvíce rostoucí byly fondy zaměřené na Turecko. To tak po pokusu o puč a upevnění autoritativního režimu prezidenta Recep Tayyip Erdoğana zažívá návrat na výsluní.

Pro konzervativní investory není v současné době nízkých úrokových sazeb na trhu místo. Jen málokteré aktivum v současnosti dokáže vydělat. Jedním z nich jsou akcie a akciové podílové fondy. A těm se daří nadmíru dobře. Peněz je hodně a investoři hledají, kam je uložit. Akcie jsou dnes první volbou. Dokládá to i růst Indexu ICZ pravidelného investování do akciových podílových fondů.

Graf 1: Index ICZ pravidelného investování

index-icz-unor-2017

Zdroj: Investujeme.cz

Index ICZ roste již osmý měsíc v řadě. V únoru 2017 přidal 3,78 % na 1 146,4 bodu. Za růstovou šňůru pravidelné investice do akciových fondů zhodnotily již o 19,32 %. A přestože se index v průběhu času dostal až pod hranici 900 bodů a v roce 2015 ztratil celých 300 bodů, což odpovídá přibližně ztrátě 30 %, od svého založení roste Index ICZ průměrně o 4,66 % ročně.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.