Andrew Hollingworth: Společnost musí vést skvělí manažeři

Andrew Hollingworth se na investičním trhu pohybuje již přes 30 let. V roce 2009 založil společnost Holland Advisors, která dodává analýzy profesionálním investičním manažerům, a v roce 2011 vlastní investiční fond Farnam Street Capital Fund. Jak vybírá investice do portfolia?

Máte velmi zajímavý investiční styl, který je založený na hluboké analýze akcií. Jak byste ho charakterizoval?

Vycházíme především z důkladné analýzy společnosti. Zároveň ale důsledně prověřujeme její management a jeho předešlá rozhodnutí. Společnost musí mít takové postavení, aby ji konkurence nemohla z trhu vytlačit, a zároveň ji musí vést skvělí manažeři. Kromě toho musí být na trhu nabízena za skvělou cenu.

Na trhu se pohybujete přes 30 let. Prošel jste tedy celou řadou krizí, jako byla např. dot.com bublina nebo nedávná finanční krize. Dnes stále více analytiků začíná předpovídat blížící se další krizi. Jak vnímáte dnešní hrozby z vaší dlouhodobé zkušenosti?

Pro nás není tak důležité, jestli či kdy další krize přijde. Hledáme společnosti, které jsou stabilní, často se jedná o rodinné byznysy, a které jsou řízeni špičkovými manažery. Pokud společnost není předlužená a drží dostatečnou hotovost, jsou rizika v rámci recese nízká. Takové společnosti vás neochrání před nějakými výkyvy v průběhu krize, ale zpravidla z ní vycházejí posíleny.

Navíc v průběhu krize bývá zajímavé ocenění společností, kdy můžete nakoupit za velmi příznivé ceny.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.