Banky snižují poplatky. Všimli jste si?

Bankám klesají příjmy z poplatků a provizí. V loňském roce na nich vydělaly již jen 32,349 mld. Kč. „V zásadě je již dnes běžným standardem, že každá banka nabízí nějakou verzi účtu bez poplatku za jeho vedení,“ říká Patrik Nacher, provozovatel serveru Bankovnípoplatky.com.

Banky snižují poplatky – tedy přesněji příjmy z poplatků a provizí. Neplatit za vedení běžného účtu mohou dnes již klienti většiny bank. A od těch ostatních postupně odcházejí k „novým“ bankám nabízejícím základní bankovní služby zdarma. Podle průzkumu STEM/MARK změnilo v loňském roce hlavní banku 14 % lidí – nejvíce z České spořitelny (31 %), Komerční banky (18 %) a Poštovní spořitelny (12 %).

„V zásadě je již dnes běžným standardem, že každá banka nabízí nějakou verzi účtu bez poplatku za jeho vedení. A to ať jde o osvobození od poplatku s podmínkami, například počet plateb kartou, kreditní obrat na účtu apod., nebo bez podmínek. Ještě před šesti lety přitom tento přístup byl spíše výjimkou,“ uvádí Patrik Nacher, provozovatel serveru Bankovnípoplatky.com.

Čtěte na Investujeme.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..