Bonus od stavební spořitelny? Ale co daně…

Konec daňových prázdnin stavebního spoření je již nejspíš neodvratný. Zdaněny budou i úroky… ale jak to bude s dalšími bonusy stavebních spořitelen? Jak se postavit ke zdanění „akčních nabídek“ typu „zaplaťte poplatek, vložte peníze a poplatek dostanete zpět“?

Založení stavebního spoření je zatíženo poplatkem v takřka standardizované výši 1 % z cílové částky. Jen Stavební spořitelna České spořitelny ho demonstrativně snížila na polovinu. Všechny stavební spořitelny ovšem čas od času (s železnou pravidelností) přicházejí s akčními nabídkami, v rámci nichž vrací zaplacený poplatek za sjednání smlouvy nebo jeho část.

Od Nového roku již téměř jistě skončí daňové zvýhodnění stavebních spořitelen a jejich klientů. Dosud stavební spořitelny nemusí za klienty odvádět daň z příjmů z připsaných úroků. S úderem silvestrovské půlnoci se ale vše změní a úroky připsané od 1. ledna 2011 budou zatíženy 15% daní z příjmů. A otázka zní: Jak to bude s připsaným bonusem kompenzujícím poplatek za uzavření smlouvy?

Čtěte na Hypoindex.cz

Vyšlo též na Důmfinancí.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..