Ceny bytů v květnu: Hluboký propad!

Pokles cen bytů v souvislosti s realitní krizí potvrzují i nejnovější čísla. Deset únorových nejdražších lokalit zaznamenalo propad během jednoho čtvrtletí i meziroční pokles. Kdo dopadl nejhůře? Mladá Boleslav závislá na automobilovém průmyslu!

Nejdražší lokality: Vyřazení Mladé Boleslavi z Top 10

Cenu bytů ovlivňuje celá řada faktorů – od jeho velikosti, po lokalitu. Vysoce jsou ceněna historická a ekonomická jádra měst, dále oblasti s dobrou dopravní dostupností a – především – rozvinutým pracovním trhem a dostatkem volných pracovních příležitostí. Obecně by se dalo říci, že čím vyšší mzdy v dané lokalitě budou a čím stabilnější bude trh práce, tím vyšší budou ceny bytů.

Ovšem platí to i opačně. To se v uplynulém čtvrtletí a celém roce stalo osudným cenám bytů v Mladé Boleslavi. Zatímco ještě v únoru se držela na 7. příčce nejdražších lokalit, kam před rokem spadla z 5. příčky, v květnových statistikách opustila žebříček 10 nejdražších oblastí zcela. Vždyť jen za uplynulé čtvrtletí ztratily ceny bytů přes 8,5 % a meziročně dokonce více než 20 %!

Čtěte na Hypoindex.cz

Vyšlo též na Aktuálně.cz a iDnes.cz a Našepeníze.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..