Česká spořitelna: Připravte se na přečíslování

Dlouho očekávané přečíslování sporožirových účtů je tady. Příští víkend bude „překlopeno“ na nová čísla téměř 5 miliónů účtů a vkladních knížek. Banka se snaží dopady na klienty snížit, přesto se jistým omezením nevyhnou. Co klienty České spořitelny čeká a na co se mají připravit?

Více než rok plánovaná a připravovaná akce České spořitelny vrcholí. O víkendu 3. a 4. dubna 2004 provede největší přečíslování v historii České republiky – nové číslo dostane každý sporožirový účet i vkladní knížka. Jen účtů bude přečíslováno 2,7 miliónu, vkladních knížek 2,2 miliónu. Podobnou akci uskutečnila pouze ČSOB po převzetí IPB.

Proč je přečíslování nutné?

Bez přečíslování Česká spořitelna nemůže být – ne že by podléhala číselným rozmarům, ale vstup do Evropské unie vyžaduje jednotný způsob zápisu čísel účtů – IBAN (International Bank Account Number – mezinárodní číslo bankovního účtu). Kdyby ČS nepřečíslovala a nepřizpůsobila se evropskému standardu, vystavovala by se nebezpečí sankcí a klienty vyšší ceně za převody v rámci Evropské unie.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..