Chcete zateplit panelák? Musíte už jen za své!

Panelové domy trpí mnoha vadami. Jednou z největších je nedostatečná tepelná izolace. Jejím řešením je zateplení panelového domu. Až do tohoto týdne bylo možné využít k zateplení též státní dotace. Kdo chce zateplit panelák dnes, dotace již nedostane.

„Nejčastějším problémem [panelových domů] v dnešní době je nedostatečná tepelná izolace a tím i velké tepelné ztráty. K těmto ztrátám dochází, přestože všechny typy mají izolovaný obvodový plášť pomocí sendviče. Objevuje se také mnoho tepelných mostů. Jedním z nich je tepelný most v oblasti styku panelů pláště mezi sebou nebo stropu. Ten je zapříčiněn špatným technologickým postupem nebo konstrukční chybou,“ uvádí k tepelné neefektivitě panelových domů Wikipedia.

Řešením špatných tepelně-izolačních vlastností panelových domů je zateplení pláště, výměna oken a zasklení balkónů. K motivaci vlastníků panelových domů k hledání cest k energetickým úsporám sloužily dvě státní podpory: Nový Panel a Zelená úsporám. Ty ale pro letošek již skončily. A v příštím roce nejspíš nebudou mít peníze také.

Čtěte na Hypoindex.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..