Daň z nemovitostí 2011: Nepodali jste daňové přiznání?

Můžete zapomenout. Můžete nestihnout. Můžete se domnívat, že jste přiznání podávat nemuseli. Zaplatit pokutu za jeho nepodání ale budete muset. A v letošním roce vyšší než dříve! Nepodat daňové přiznání se zkrátka nevyplatí.

Daňové přiznání k dani z nemovitostí se podává pouze při změnách ve vlastněných nemovitostí. Není nutné ho tedy podávat každý rok. Pokud jste ovšem v loňském roce nemovitost koupili, postavili, přistavili, prodali, zbourali, převedli z družstevního do osobního vlastnictví nebo jiným způsobem změnili její vlastnosti tak, že je ovlivněna výše daně, měli jste daňové přiznání podat. Pokud jste tak neučinili, sankci se nevyhnete.

Největší otazník se může vznášet nad změnami v katastru nemovitostí, které jste prováděli na konci roku. Typickým příkladem může být podání vkladu koncem prosince, kdy do konce roku k vkladu nedojde, ale katastrální úřad vklad zanese až začátkem ledna. Špatnou zprávou pro nové majitele nemovitosti v tomto směru je, že právní účinky vkladu se vztahují zpětně k datu podání návrhu na vklad – a nový vlastník tak měl povinnost daňové přiznání k dani z nemovitostí do konce ledna podat.

Čtěte na Hypoindex.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..