Daně na poslední chvíli

Podnikatelé, živnostníci a zaměstnanci, třeste se! Mílovými kroky se blíží poslední termín podání daňového přiznání! Máte ho vyplněné? Víte, jak na to? A musíte ho vůbec vyplňovat? Vyplnit daňové přiznání je rok od roku těžší!

Ve snaze zjednodušit byrokratickou agendu dochází k pravému opaku. I řada daňových poradců s vysokoškolským vzděláním přiznává, že má potíže se správným vyplněním příslušných kolonek. Co potom mají dělat drobní živnostníci, vyučení některému z řemesel a živící se tvrdou prací svých rukou? Co může dělat zaměstnanec, který má více zaměstnání, měnil pracoviště nebo vydal knihu, ze které mu plynou autorské honoráře?

Musím vyplňovat daňové přiznání?
Při prvním pohledu na růžový formulář daňového přiznání se takto zeptá snad každý. A skutečně. „Běžný“ občan, který pracuje pouze pro jednoho zaměstnavatele nebo postupně pro více zaměstnavatelů, nemusí s finančním úřadem přijít do styku. Nesmí mít ovšem vedlejší příjem – ať z podnikání, kapitálového majetku, autorských práv či jiné příjmy vyšší než zákonem stanovené limity.

Čtěte na Měšec.cz

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..