David Rusňák vyšetřován. Stojí DRFG na hliněných nohou?

Majitel investiční skupiny DRFG David Rusňák je vyšetřován policií v souvislosti s úniky informací z policejních spisů. Zády se k němu postavil i Andrej Babiš a chce ho vyloučit z ANO.

Zadržení a výslech Davida Rusňáka v pátek potvrdil tiskový mluvčí DRFG Jan Sedláček: „Nyní je v Olomouci, víc k tomu nevím.“ Spolu s Davidem Rusňákem byl zadržen též bývalý policista Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Michal Ratajský a další elitní policisté. Celkem policie zadržela přibližně 20 osob. Později odpoledne byl David Rusňák propuštěn. „Mohu se vyjádřit v tomto směru, že pana Rusňáka v současné chvíli propouští,“ uvedl jeho advokát Vít Lukáš.

Bezprostřední reakcí na vyšetřování ovšem nešetřil šéf hnutí ANO Andrej Babiš: „Pro nás je nepřijatelné, abychom měli takové sponzory. Okamžitě jsem nařídil krajské organizaci Jihomoravského kraje, protože to je jejich sponzor, aby ten dar vrátili a aby podali návrh na vyloučení pana Rusňáka z hnutí.“  David Rusňák daroval hnutí ANO 1,5 mil. Kč v roce 2014 na komunální volby.

Čtěte na Investujeme.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..